Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék bankszámlát nyitni...

Szeretnék bankszámlát nyitni külföldön. Van-e olyan külföldi bank, aminek van Bp-en ügyfélszolgálata? Ha igen, melyik és hol?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

egy rakat kulfoldi banknak van pesten ugyfelszolgalata kis butam...

:)

city bank,raiffeissen,erste,volksbank,kdb,sopron/burgenland,folytassam???

2011. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
jó, de ezek olyanok, akik kiviszik a pénzem vagy Mo-on tárolják?!
2011. dec. 26. 10:34
 3/19 anonim ***** válasza:
Itthoni bankfiókban nem férsz hozzá külföldi számlához. Egy "külföldi" banknak sincs ügyfélszolgálata itt, csak a magyarleányvállalatnak vannak fiókjai.Kinti számlanyitáshoz ki kell menned
2011. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ja, ésa bankok nem "tárolják" a pénzt. Fizikailag csak a letétek kb 5%-a van a bankoknál. az összes többi csak "virtuális" pénz, egy szám az elszámolásban.De ez így van mindenhol avilágon
2011. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Bizony, ki kell menned külföldre és ott megnyitni a számlát.
2011. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
az meg nem egyszerű kinti lakcim nélkül
2011. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
de egyszerű, nem kell kinti lakcím. én is számlanyitás előtt állok, osztrák bankokat kerestem meg. útlevéllel tuti lehet, a személyi nem biztos (még nem válaszoltak)...
2011. dec. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hú utolsó, megteszed, hogy megírod ha van valami fejlemény?! Köszi :)
2011. dec. 30. 16:54
 9/19 anonim ***** válasza:

így van, természetesen nem kell kinti lakcím.

Magyarországon is sok külföldinek van számlája (még)

2011. dec. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Sziasztok! Én az osztrák Oberbenk-nál érdeklődtem, akiknek a budapesti Westend-ben is van fiókjuk. (Tel: 298 2900). Takarékszámlát említettek, aminek a lényege: nem igényelhetek bankkártyát hozzá, csak a pénztárukból vehetek fel pénzt, ami természetesen költségekkel jár, viszont a pénzemhez állítólag bármikor hozzájuthatok (mivel nincs lekötve) és nincs havi számlavezetési díj. Csak attól félek, hogy ez az Oberbank kint nem tartozik a nagyobb bankok közé. Úgyhogy remélem, hogy biztonságban lesz a pénzem. Ha valakinek van tapasztalata velük, vagy egyéb osztrák bankkal kapcsolatban, kérem, írja meg nekem. Köszönöm előre is!:)
2012. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!