Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék bankszámlát nyitni...

Szeretnék bankszámlát nyitni külföldön. Van-e olyan külföldi bank, aminek van Bp-en ügyfélszolgálata? Ha igen, melyik és hol?

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 10:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!

És nyitottál is számlát? én találtam egy ilyet a neten közben: [link]

Bár nem vagyok jogász, de én attól tartok, hogy ami Mo-on van bank, arra mindre a magyar szabályok vonatkoznak, így ha a westendbe megyek ugyanaz mintha az otp-ben nyitnék számlát. Vagy hogy van ez?!

2012. jan. 3. 07:37
 12/19 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Köszönöm, hogy írtál, mert meggondolatlanul nyitottam volna számlát. Újra felhívtam őket és konkrétan rákérdeztem erre. Azt mondták, hogy Ausztriában kint kell számlát nyitnom, ha azt akarom, hogy ott legyen a pénzem. Ha Bp.-en náluk, a Westend-be nyitok, akkor az lényegét tekintve tényleg ugyanaz, mintha egy bármelyik itteni bankba besétálnék. Soprontól 10 km-re mondott egy bankot nekem az ügyintéző, adott egy tel.számot is és állítólag egy alkalmazott beszél ott magyarul. De ha már kimegyünk a határon túlra, akkor szerintem lesz egy csomó más bank is a közelben. Ez rossz hír, mert mennyivel kényelmesebb lett volna besétálni a Westend-be.:-)Beszélsz németül, Kérdező? Mert én egy szót sem. Angolos vagyok, úgyhogy nekem mindenképp magyar, vagy angol nyelvű ügyintéző kell majd.

2012. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szia! Örülök, ha segíthettem, de ezek tényleg nem jó hírek :) Sajnos nem beszélek németül és angolul is alig. Megkérdezhetem melyik bankhoz kaptál telefonszámot? Bennem is nagyon érik, hogy kiutazom Ausztriába, mert csak az a tiszta sor... Elkezdek keresni olyan bankot, ahol van magyar nyelvű tanácsadás is. Hát igen... a Westend egyszerűbb lett volna.
2012. jan. 3. 19:00
 14/19 anonim ***** válasza:

[link]


aki tud németül... online számlanyitás, postán küldik a szerződést amit visszaküldesz

ingyenes számlavezetés és kártya


ismerősöm múlt héten nyitott

2012. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Kérlek, szólj, ha találtál olyan bankot, ahol van magyar nyelvű tanácsadás is. Én szerintem vonattal, vagy busszal fogok kimenni. De hogy pontosan hova, azt még nem tudom.:-)Előtte a bankban lévő forintomat fogom átváltani euróra, vagy dollárra, vagy svájci frankra. Ezt még megálmodom. Nem vagyok sajnos pénzügyi szakember. El kell döntsem, hogy melyik a legjobb. Ha van ötlet, írjatok.:-) Az Euro tudtommal szintén kockázatos manapság. Tehát a telefonszám, amit adtak: +432682755. Nem tudom, melyik bank, de feltételezem, az Oberbank. Amúgy ezt a számot beütöttem a google-ba, de nem jött ki semmi.:-) Annyit tudok (olvastam), hogy Ausztriában, a határ közelében van egy csomó bank, akik tárt karokkal várják a magyarokat. Többnek állítólag van magyar nyelvű ügyintézője.

2012. jan. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Előző vagyok. Közben találtam egy Eisenstadt-ban lévő (Soprontól 20 km-re) osztrák bankot, ahol magyar ügyintézők is vannak.

Íme:

[link]

Holnap felhívom őket, de igazából én jobban örülnék egy olyan banknak, aminek kint is és Magyarországon is vannak bankfiókjai (pl.Erste, Raiffeisen).

2012. jan. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
többek közt a Bank Austria-hoz írtam, onnan magyarul válaszoltak a német levelemre, h lehet velük időpontot egyeztetni. Eisenstadtban van, ki kell menni számlát nyitni. A többi csak takarékszámlát nyit. Ja és elég személyi. Viszont az elhelyezendő pénzed eredetét igazolnod kell.
2012. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: miért külföldi bankban gondolkodtok?
2012. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
én már nem gondolkodok, elfogyott a pénzem :)
2012. okt. 16. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!