Mi a menete annak, ha a forint megtakarításomat ki akarom vinni Ausztriába?

Figyelt kérdés

Ki kell vennem kp-ba? Ha igen, akkor forint-ba vagy euró-ba? Esetleg a szerződéskötés után átutalhatom és ők átváltják euróba?

Elég a személyi igazolvány hozzá? Ha nem, akkor mi kell még?

Megéri egyáltalán?


2012. jan. 2. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Habár nem tudom a pontos menetet, de engem is érdekel a téma.


Szükséged van egy kinti bankszámlaszámra, gondolom azt kint kell megnyitnod (valamelyik határközeli bankban pl).

Erre a bankszámlaszámra fizetheted be közvetlen az összeget (eurót), vagy utalhatsz magyar bankszámlaszámról is (akár forintot, amit ott átváltanak euróba - bár jobban jársz, ha Magyarországon kiveszed, egy olcsóbb pénzváltónál átváltod és közvetlen fizeted be).


Hogy megéri-e?

Attól függ miért csinálod. Ha magas hozamú befektetést keresel, akkor ez nem az. Az euró lekötésre szerintem itthon is megkapnál annyit mint odakint, a forintnál alacsonyabb éves kamatra számíts (3-4% között mínusz kamatadó).

Ha a nagyobb biztonság miatt szeretnéd, akkor megérheti. Ausztriai osztrák bankoknál a kormányunk nem cigánykodhat rendeletekkel (itthon ELMÉLETILEG megtehetné - bár még nem volt rá precendens).

2012. jan. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hozam most "mellékes". Tisztában vagyok vele, hogy 1.5-3% közötti az Euró hozama. Ha viszont azt nézed, az koránt sem inflálódik annyira, mint a forint, szóval a magyar 6-7%-os kamat csak vakítás. Ez az infláció mértékével egyenlő kamat.


A biztonság miatt vinném ki. Jó esélyes, hogy államcsőd lesz. Az elmúlt 20 év politizálása egyenes út az államcsődhöz. Elemzők szerint 2012-ben mi vagyunk a legesélyesebbek erre, de az is megfordult a fejemben, hogy szándékosan erre játszik a kormány. Hogy miért, azt nem tudom...

Akkor pedig zárolhatják a számládat, a megtakarításaidat, akkor pedig baj van...

2012. jan. 2. 11:27
 3/7 JulesM111 ***** válasza:

Szia,


elsősorban egész jó német nyelvtudás kell hozzá.

[link]

Itt egy link a Bankaustria oldalról. (Konto)

egyet ne felejts, te úgynevezett devizakülföldi ügyfél vagy. Ez egy bank, ami tök ugyanúgy működik, mintha itthon nyitnál egy számlát, csak devizakülföldiként ez neked jóval többe kerül, mint egy osztráknak.


Másik lehetőséged a Sparbuch ez olyan mint egy takarékbetétkönyv. Erre én nem találtam semmit.

2012. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre a többletköltségre ezek szerint érdemes odafigyelni.


Utána olvastam most, és a határ mentén több osztrák bank is hirdeti ezt a lehetőséget, és írják, hogy "beszélünk magyarul".

2012. jan. 2. 13:15
 5/7 JulesM111 ***** válasza:

Szia Kérdező,


Nem emlékszem pontosan, hogy hol olvastam, de egy cikk valami ilyesmit írt, hogy a határ mentén várnak minket, ez tény, de ennek ára van, azaz ha határmenti bankban intézed ezt, akkor többe fog kerülni, mintha elmennél Bécsbe. Erre is figyelj oda.

2012. jan. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is osztrák pénzintézeti háttérrel rendelkező helyen takarékoskodok euróban, de ez nem bank! Meg vagyok vele elégedve, már vagy négy éve...
2012. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

14:18!


Megosztanád privát üzenetben, hogy hol?

2012. jan. 2. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!