Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Forintba vagy euróba érdemeseb...

T_A_ kérdése:

Forintba vagy euróba érdemesebb pénzt lekötni?

Figyelt kérdés
Az összeg olyan 1.3 millio Forint vagy ennek az euró összege. Max 1 évre köttetném le, de nem tudom melyikre érdemesebb. Én euróban szeretném inkább, mert értékállóbb/biztonságosabb szerintem. Nem csináltam még ilyet sosem. Segítséget előre is köszönöm!
2011. dec. 29. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Az EUR értékállóbb/biztonságosabb??? Ez súgták? :)Én ilyen HUF/EUR kurzus alatt BIZTOS, hogy nem vennék forintért EUR-t. Ez kb. 4250 EUR, tehát 10 Ft-os forinterősödés több mint 40e Ft-os árfolyamveszteséget eredményez neked. (Persze ugyanez lehet a plusz oldalon is).

EUR-kamat az kb. 5% körül mozog, vagyis ha erősödik a forint, el is vitte az árfolyamveszteség. Ha gyengül a forint, akkor kb. 100e Ft-ot realizálsz, ezt azonban forint lekötés esetén is el tudod érni kb. 8%-os kamat esetén (-kamatadó).

2011. dec. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Feltételezem a pénzt forintban szeretnéd egyszer majd (mindegy itt hogy most vagy 5 év múlva), elkölteni. Ha euróra váltod, majd később vissza, akkor kétszer buksz a váltáson. Nem létezik olyan euróbetét, ami a két bukásnál többet hoz, mint egy forintbetét. (Euró alapú értékpapír viszont létezhet ilyen.) Euró betétnél plusz költség, hogy euró alapú számlát kell hozzá nyitnod, aminek a számlavezetése tudtommal drágább, mint egy forint alapú számláé (ami már feltételezem eleve meg van neked).
2011. dec. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elnézést kihagytam, hogy euróban kell majd nekem külföld miatt. Nem , nem súgták a tippem tényleg csak én gondoltam. Azt hittem hogy egyrészt a euróból forintba majd visszaváltással ill. ezalatt (kb 1 év) mennyit romlik a forint az euróhoz képest.. szóval nyerek de kevesebbet mintha euróba köttetném le. De köszönöm megfogadom majd a tanácsotokat, akkor majd Forintba lesz.
2011. dec. 30. 11:42
 4/4 anonim válasza:

Jelenlegi helyzetben nem érdemes EUR-ra váltani forintról, mert az árfolyam nagyon rossz. Ma 316 is volt, holott néhány hónappal ez előtt még 260 is soknak számított! Kösd le most forintban, és 1 év múlva amikor lejár a lekötés meglátod, hogy milyenek lesznek az árfolyamok! Reméljük, hogy a mostani gazdasági helyzet javul.


Devizaszámla számlavezetési költsége nem annyira eret vágóan nagy..

2011. dec. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!