Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kölcsönt szeretnék magányszemé...

Kölcsönt szeretnék magányszemélytől! Hová forduljak?

Figyelt kérdés

5 millió Ft-ra lenne szükségem mihamarább. 23 éves egyetemista vagyok. Csak olyan jövedelmem van, ami nem bejelentett. (támogatások, ösztöndíjak, diákmelók, néhány ingatlan a nevemen, támogatások a szüleimtől)...

Bankok nem adnak hitelt, egyrészt mert szlovák állampolgár vagyok, másrészt nincs bejelentett munkahelyem. Csak magánszemélytől tudnék kölcsönözni vagy uzsora-alapon. Hol találhatok olyan személyt, aki kölcsönözne nekem? Hirdetéseket néztem, de semmi hihető.

Mielőtt leszólnátok, a barátnőm beteg... Csak külföldön gyógyítják, nagyon drága a műtét, ellátás stb.

A szüleimtől van járadékom, de nem tartom velük a kapcsolatot, rájuk nem számíthatok.

Várom a tanácsokat!


2012. jan. 10. 00:56
 1/9 tetro ***** válasza:
sehonnan. ekkora pénzt uzsorástól se nagyon kapsz, vagy ha mégis, akkor annak rossz vége lesz...
2012. jan. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom, hogy bárki is adna ennyit ilyen háttérre. Inkább alapítványoknál kellene érdeklődni.
2012. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Imádkozom majd érte, másban sajnos segíteni nem tudok ezügyben.
2012. jan. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És ha tegyük fel én úgy döntök (a részletek pontosabb ismeretében), hogy adok neked kölcsön miből szándékozod visszafizetni a kölcsönt?

És mi a biztosíték, hogyha nem fizetnél?

2012. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
írtam, hogy vannak jövedelmeim, ingatlannal tudom fedezni is. igen, sajnos én is úgy látom, hogy hivatalos munkaviszony nélkül, senkitől nem fogok kapni :(
2012. jan. 10. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Elvileg kaphatsz magánszemélytől hivatalosan 31 % éves kamatra. Ügyvéd előtt kötik az ilyen megállapodást többszörös fedezettel. Egy ismerősöm három milliót kért néhány éve valakitől, fedezetként a 30 milliós házát ajánlotta fel. Nem tudott időre fizetni, így a kölcsönadójé lett a harminc milliós ház a három milliója fejében. És ez így teljesen törvényes!
2012. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha magánszemélytől sikerülne kérned az előbb leírtak szerint, nem kell jövedelem, csak többszörös ingatlan fedezet. Hogy miből törleszted és meddig, az már a te dolgod, de ha időre nem teljesítesz, ugrik az ingatlan.
2012. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem ügyvéd előtt, hanem közjegyző előtt!


Az ügyvéd előtti papír csak s3ggtörlésre jó, azzal max. polgári pert lehet indítani.

2012. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem ezen van a hangsúly, hanem azon, ki adna pénzt Kérdezőnek.
2012. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!