Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önerőnek számít az önkormányza...

Önerőnek számít az önkormányzati támogatás lakáshitel felvételekor?

Figyelt kérdés

Férjemmel most várjuk a második babát. Szülőknél lakunk, tesóm is idehozta élettársát, így most már 7-en lakunk 2+fél szobában. NÉzegettünk lakásokat, 8-8,5 milla körül, de hitelt csak 75%-ra adnak. Jogosultak lennénk viszont az önkormányzati támogatásra, ami 1,4 milla, a többit ki tudnánk pótólni. Ez 10 évre kamatmentes kölcsönt jelent. Egyik helyen azt olvastam, hogy önerőnek számít, máshol meg azt hallottam, hogy az is hitelnek minősül és beleszámít a 75% terhelhetőségbe.

4 hónap múlva szülök, és nincs helye a kistesónak, szóval nincs időnk félretenni még annyi pénzt. Annyink meg nincs, hogy összeszedjük addig a 25%ot.


2012. jan. 21. 12:13
 1/5 anonim válasza:
2007-ben vettünk házat. Mi is kaptunk önkormányzati támogatást,és akkor önerőnek számított!!!
2012. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi tavaly ezért nem kértük az önkormányzati támogatást, mert akkor levonták volna a felvehető hitelből az általuk megítélt összeget, úgyhogy ugyanott tartottunk volna pénzben, csak 1-el több helyre tartoztunk volna, és ugye két hitelt kellett volna párhuzamosan törlesztenünk. Plusz nagyon macerás lett volna ugyanis az adásvételiben előre rögzíteni kellett volna mennyi pénzt ad az önkormányzat, az önkormányzathoz viszont a hitel igényléshez le kellett volna adni az adásvételit. Ez azt jelentette volna, hogy hasra beírunk valamit, ha nem adják meg akkor meg adásvételi módosítás, és újra önkormányzat. Ki tudja meddig játszhattuk volna. A kettő hitel együtt többre jött ki mint, ha csak a bankosat kértük volna, mert az önkormányzaté hiába volt kamatmentes rövid futamidőt adott meg így magas volt a törlesztője, a kettőt együtt nem bírtuk volna. De lehet hogy bankja válogatja, hogy önerőnek számít-e. Több helyen is kérdezzétek meg.
2012. jan. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg hitelnek számít, sők még a lakáskassza teljes szerződéses összege is, meg az ott összegyűlt "önerő", hiába van már bent tényleges megtakarítás. Mivel sürgős a dolog, fel kell bontanunk a lakáskasszát, támogatás ide vagy oda, különben nem tudunk befizetni a saját lakásra.
2012. jan. 24. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi fundamentás hitelt vettünk fel, és az is hitelnek számított a teljes összeg, hát ez mondjuk szerintem elég kitolás, amikor mi spóroltunk már össze 1.8 milliót, az már a mi pénzünk volt mégis hitelnek vették. Sok sikert a hitelfelvételhez, és kitartás. A második voltam. Ha fel akarod mondani a fundamentát, ugye tudod, hogy a felmondási idő 3 hónap? Így 8 hónapos terhes leszel, mire azt megkapjátok, úgyhogy pont a terhességed végén kell majd mindenhova rohangálnod, plusz így esélyes, hogy a szülőkhöz fog még megszületni a kistesó, mert olyan gyorsan nem megy egy adásvétel. De ezt nem rossz szándékkal írtam, nem akarok okoskodni, csak hátha nem gondoltatok rá.
2012. jan. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Junius eleje-közepe táján szülök. Még aznap postára adtam elsőbbségivel minkét (enyém+férjem) felmondást a fundamentára, így legkésőbb április végén megkapjuk. Nem mondom, hogy sok, de azért van idő. Lehetett volna gyorsítottan is kérni, de akkor 3%-ot levonnak. A lényeg, hogy ezzel együtt már megvan az önerő. Addig meg nézelődünk, gyüjtögetünk. Meg aztán most sok bank felfüggesztette a jelzáloghiteleket, remélem pár hónap múlva megint lesz. A kormány is igért kamattámogatást használt lakásra idéntől. Bizakodom...
2012. jan. 26. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!