Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel/lízing? Érdemes belevágni?

Hitel/lízing? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lakásvásárláson gondolkodom, lassan 8 éve albérletről albérletre járok, ki se merem számolni, hogy mennyit dobtam ki rá. 280.000 a nettó fizum (most emelik 300-ra), van egy 40 ezres kocsihitelem, albira havi 120 ezret költök rezsivel. Önerőm nem sok (1,5 millió kp), de szükség esetén be tudok vonni szülői ingatlant, bár nem szívesen tenném. Úgy adódott, hogy a jelenlegi albérletből költöznöm kéne 2-3 hónap múlva, de ha megint albiba mennék, akkor az már a 10. lenne és megint egy újabb keresési, költözési macera (minden bútor az enyém, nem egyszerű). Használt másfeles lakásokat nézegettem, 11 milliónál húztam meg a határt és elég jókat találtam, tényleg mentek lefelé az árak. Jók az esélyeim, a fenti paraméterek tükrében? Egy 11 millás lakásnál mennyit kérhetnek önerőnek? Ha nem drasztikusan sokat, talán össze tudom kaparni 2-3 hónap alatt, innen-onnan (esetleg munkáltatói kölcsön)Hitelben vagy lízingben gondolkodom, havi 120-at elbírok törlesztésre és max. 15-18 évre venném fel.


2012. jan. 30. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Legutóbbi tudomásom szerint 25% önerő kell, tehát 2,75 M.


Én ennyi adatból egy olcsóbb albérletet, és mivel 120 000-et félre bírsz rakni, ezért 1 év alatt meglenne az önerőd, olcsóbb albérlet esetén még hamarabb, így nem is kell olyan sokat várni, hogy a saját kiszemelt lakásodban élj.


Kevés az adat, és az ügy bonyolult, nem gondoltál arra, hogy kikérd egy független szakértő véleményét?

2012. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha van megfelelő értékű pótingatlanod (SZÜLŐI INGATLAN), akkor az 1,5millió ft hitel is elég önerőnek.


Még a lakásvásárlás és lakáshitel felvétele előtt állsz?


voltál már bankoknál érdeklődni?

2012. ápr. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!