Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség (létezik ilyen ma...

Kucsum kérdése:

Segítség (létezik ilyen ma Magyarországon? )

Figyelt kérdés
Kérdés az első válaszban, ha belefér..
2012. febr. 1. 18:18
 1/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Elsősorban leírnám, a kérdés felvetődésének rövid történetét..

Sajnos évekkel ezelőtt úgy hozta az élet, hogy egy betegségben szenvedtem (játékszenvedély, nyerőautomaták).

Ez az időszak meghatározó volt az életemben sajnos negatív értelemben. Az egész a főiskolán indult, szerencsére most már abszolút nem érdekel, nem vonzz a dolog (igaz, orvosi segítséggel, de meggyógyultam) de pár év alatt sikerült teljesen tönkretennie az életem. A helyzet a következő: -rengeteg hitelt vettem fel különböző pénzintézetektől (szerencsére uzsorás, és ismerősöktől kéregetés, lopkodás, eladás, nem fajult a dolog), de amiket sikerült felhalmoznom:

-A hitelkeret 400.000 HUF

-Autólízing havi 36K HUF (fennmaradó összeg cca. még) 600.000 HUF

-Diákhitel 500.000 HUF

2 db hitelkártya összesen 480.000 HUF terheléssel

személyi kölcsön 1.000.000 HUF

Provident kölcsön 400.000 HUF


Magyarországon elég jónak számító állásom, illetve fizetésem van (cca. nettó 150-160K/HUF), de sajnos a diákhitelt, illetve a hitelkártyák törlesztőrészleteit teljesen feleslegesen fizetem, mert a havi kamat több, mint amit visszafizetek...(sajnos többre pedig nem futja)

Az autómat nem szeretném elveszíteni, mert az egyenlő lenne a munkám elvesztésével is.


Olyan megoldást keresnék, hogy egy hitel, vagy kölcsön formájában fix. törlesztőrészletekkel ki szeretném váltani legalább a diákhitelt, és a 2 db hitelkártyán lévő tartozást.

Sajnos a bankok nem szívesen állnak szóba az ügyféllel, ha nincs ingatlanfedezet, vagy adóstárs birtokában, pedig effektíve ha ezeket ki tudnám váltani egy hitellel, alacsonyabb törlesztőrészletekkel, nem az ablakon dobnám ki havonta az ezekre befizetett törlesztőrészletet.


Ha valaki ismer valami megoldást, vagy tanácsot, kérem írja meg, mert sajnos én hiába keresem, nem találok...


Köszönöm, hogy elolvastad, és ha tudsz segítesz!

2012. febr. 1. 18:27
 2/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Ennyi mindent sajnos nem fog senki sem kiváltani egyben. Az első tanácsom /jóindulatból/, hogy keress egy másodállást, amiből ha havi 40-50e Ft-ot csak, de leaglább azt félre tudod rakni hiteltörlesztésre. Ezek után az elsőre koncentrálva szépen fokozatosan vissza kell fizetni egyesével. PL:

1. A két hitelkártya egymás után először az egyikre majd a másikra koncentrálva.A fontos, hogy érdemes a legkisebbel kezdeni, mert az hamar összegyűlik és így felszabadul egy havi + amit ugyancsak meg tudsz spórolni.

2. Provident, a heti elszámolás miatt, igy megint csak felszabadul X Ft havonta.

3. Hitelkeret, újabb +

4. Autólizing, és azért mert egyszerűen az egyik legdrágább befektetés autót hitelre venni

5. Személyi kölcsön

Nem lesz kevés idő, de pontos tervezéssel és odafigyeléssel már az első hitel visszafizetése után meglátod, hogy hogyan csökkennek a kiadások és a tőketartozásod és ez + löketet tud adni. Ha pontosabb tervezésben vagy másban kellene segítség, akkor írj nyugodtan, van akár részleted havi tervezőlapom is.

2012. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Diákhitelt kihagytam 4. Diákhitel 5. Autó 6. SZK
2012. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg van valami értékesebb gyűjteményed, művészeti tárgyad vagy hasonló, attól nem ártana egy kis pénz fejében megszabadulni. Tudom, nem szereti az ember az emlékeit eladni, de ahogy kiveszem neked most elég nagy szükséged lenne ilyesmire.
2012. febr. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mmT ***** válasza:

próbálkozhatnál külföldi munkával. ismerősön keresztül van vm...? ha egy gyári munkás is vagy, sztem akkor is többet keresel ennél a havi 15O-nél.


minimalizálj minden kiadásodat (olcsóbbm rezsi, haverokkal összeköltözés, lakás kiadása, zsíroskenyér pirospaprikával, no kábel tv, minimál fűtés, impulzusvásárlások kiiktatása: fast food, coca-cola, csoki a kasszánál), ha dohányzol, sürgősen szokj le.


kitartás!

2012. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kapo1588 ***** válasza:

Sikerült azóta megoldást találnod?

Én is azt tanácsolnám hogy koncentrálj egy hitelre arra öszpontosísd a pénzed. akár lehet ez a diákhitel is, ott ingyenesen előtörleszthetsz ha sikerül egy 20ast pl havonta beletolnod pluszba akkor 2 év alatt letudod. a személyi kölcsönöket próbáld meg összevonni és kiváltani egy olcsóbbal. A másodállás sem hülyeség ha nem találsz akkor meg én meggondolnám a helyedbe hogy egy évre hazaköltözök a szüleimhez és így hogy kiesne a rezsi stb 1 év alatt tudnád rendezni az életed. Remélem tudtam segíteni.

2012. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen

SOS

TI TI TI TÁ TÁ TÁ

help

2012. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!