Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyenkor mit visz el a bank?

Ilyenkor mit visz el a bank?

Figyelt kérdés
Több hitelem is van (nem plazmatévére meg hasonló hülyeségekre vettem fel), az egyik a diákhitel, a másik pedig egy személyi kölcsön. A diákhitel 500 000 Ft, 2004-ben vettem fel, kb. már a többszörösét fizettem ki. Sajnos olyan anyagi helyzetbe kerültem az utóbbi egy évben, hogy nagyon nehezen tudom fizetni. A kérdésem az lenne, hogy mivel ezeknek a hiteleknek semmilyen fedezetük nem volt mikor felvettem, ha nem fizetem mi történik? ha KHR listára tesznek az mivel jár? Mert nagyon jó lenne az a 60ezer havonta amit a két hitelemre fizetek be. Nincs semmim, semmi nincs a nevemen, anyukámmal élek (többek közt emiatt is, mert nem tudok félretenni, nem tudok albérletbe költözni), ebben az esetben hogy hajtja be a bank a tartozást? Én azon gondolkodom, hogy nem fizetem tovább, tegyenek fel a KHR listára, soha többé nem kell hitel. Ez így járható út? Hozzáértők, vagy ezt megtapasztalók válaszát várom.
2012. febr. 22. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:

szép is lenne, ha csupán nem vehetnél fel később hitelt...

khr listára tesznek, emellett a fizetésed 50%-át fogják vonni (egy tartozással a 33%-ot vonhatják, kettőnél ez 50%-ra módosul) mindegy, hogy most esetleg nincs munkahelyed, ha lesz, meg fognak találni, 10-20 év múlva is. Emellett a lakásból foglalhatnak ingóságokat, amit nem tud anyukád igazolni névre szóló számlával ,hogy az övé, már viszik is. Arra is számítanod kell ,hogy ha nem törlesztesz, akkor adósságkezelő cégnek adják a tartozásaidat, az pedig leveszi a maga sápját, ha neki sem fizetsz, akkor jön a bíróság, az elvesztett perköltséget is Te fizeted majd meg természetesen. Tehát a mostani 500e-s diákhitel-tartozásodból lesz a végére 2 milla legalább. Nyilván hasonlóan járnak el az áruhiteleddel is.

2012. febr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és ha kimegyek külföldre dolgozni? Akkor utánam jönnek?
2012. febr. 23. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
simán vonathatnak kintről is, mellesleg ha bármikor visszajössz az országba dolgozni, akkor már megint tiszta sor, hogy egyből megtalálnak.
2012. febr. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, külföldről nem tudják vonni tőled. Viszont ha külföldön melózol, hamarabb kitudod fizetni mind a 2 hitelt. Viszont ha akármilyen összeg a kártyádra kerül, azt elviszik. Persze ha egy teljes fizetés, akkor csak pár százalékát, ahogy már írták feljebb is. Nekem viszont az adótérítésemet (nem sok volt, azt hiszem kb 4000 forint mielőtt kiköltöztem volna, azt egyből levették)
2012. febr. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez úgy van hogy azt visz el a bank ami a neveden van.

Általában Házra és autóra pályáznak.

Esetleg értékesebb bútort vagy berendezési tárgyat foglalhatnak de azokkal nem foglalkoznak mert nincs szerződés kié. azé aki azt mondja hogy az övé. -Érted..

A bankszámládon lévő pénzt foglalhatják.

Továbbá a fizetésed max 50 % át..

Ha kimész külföldre akkor nehezebben találnak meg szerintem. De a bankszámládat sasolják..

Amíg nem fizeted ki nevedre ne írass semmit ne örökölj meg ilyesmi mert rögtön foglalnak aminek nyoma van.

Létezik valami jogi csoport akik ilyen helyzetekkel foglalkozik. Én is velük próbálom felvenni a kapcsolatot mert hasonlóan jártam mint ahogy te.

Szóval ez van..

2012. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!