Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek van olyan megérzése,...

Kinek van olyan megérzése, hogy a Budapest Bankos privát kölcsön törlesztőrészlete, valamint hitelkártya számlakivonatánál valami nem stimmel?

Figyelt kérdés
Apró trükkök, amiről nem szól a fáma.
2010. ápr. 7. 06:02
 1/6 anonim ***** válasza:

A bankügyekben a megérzések nem számitanak, ott a számok beszélnek. Vagy stimmel az egyenleg vagy nem, más lehetöség nincs.


Mit akarnál "megérezni", nem értem, hogy mire vonatkozik a kérdésed.

2010. ápr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy tájékoztatják az embert, főleg a THM-ről, amely magyarán az összes kamatot jelenti. De. Amennyiben a törlesztőrészletet beszorzom a futamidővel, közel a felvett összeg dupláját fizetem vissza (nem csak az én esetemben). Ez milyen THM-nek felel meg?

A hitelkártyánál a következőt tapasztalom, mikor megküldik a számlakivonatot.

A nyitó egyenlegből jóváírja a befizetett (jóval több, mint az aktuális befizetés) összeget, levonja a a terhelést, majd újból visszaterheli az adott hónap terhelését. Magyarán. Azt tudjuk, hogy 2x2 néha 5, de a banknál pl. 5-3=4 Hogy is van ez?

2010. ápr. 8. 06:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A legutóbbi mondatod nem volt teljesen egyértelmű, nem derül ki, hogy mit értesz terhelés és befizetés alatt. Ha befizetsz, az nem terhelés, hanem jóváírás. Ha el kaarsz utalni valamit a számláról, akkor azt nap végén vonja le, addig függő tételben hagyja, és ha eközben a törlesztőt levonják, akkor csak utána könyvelik le az átutalást, és ha nem maradt elég pénz, akkor nem megy el az utalás.

Ha van hitelkereted, akkor abból is levonhatja a törlesztőt, ilyen esetben többet von le mint ami be volt fizetve.

Van olyan is náluk, de konkrétan BB-nél még nem hallottam, hogy mínuszba terhelhetik a törlesztőt akkor is, ha nincs hitelkeret.

Ha ezek közül egyik sem magyarázat neked, akkor kérlek tedd föl szabatosabban a kérdést, mert a befizetés=jóváírás a levonás=terhelés.


Sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Illetve annyit tennék még hozzá az előbbi válaszomhoz, hogy a THM nem a teljes visszafizetés mértékét adja meg, hanem a teljes visszafizetésnek egy évre vetített százalékát. Ez azt jelenti, hogy az egyszeri díjakat és költségeket amik a hitelhez kapcsolódnak, nem fejezi ki a kamat, ezért thm néven a kamattal, kezelési költséggel együtt százalékosan tüntetik fel.

Ha be akarod bizonyítani a thm helyességét, kamatos kamatot kell számolnod havi számítással. Nagyságrendileg egyébként reális a dupla visszafizetés, ha ennél olcsóbb hitelt szeretnél, rövidebb futamidővel vagy jelzálogfedezettel érheted el.


Továbbra is minden jót kívánok!

2010. ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Budapest bank országos bankműveleti központjában dolgozok. A bank azért fizeti a telebankosokat, hogy segítsenek az ügyfeleknek, ha valakinek bármilyen kérdése van a termékekkel, vagy annak díjával kapcsolatban nem morfondírozni kell azon, hanem fel kell emelni a telefont, és hívni a központi számot ami a kivonaton is ott van. Előfordul, hogy valamilyen hiba történt, és ebben az esetben felvesznek, egy panaszt, vagy ügyfélkérést amire 30 napon belül válaszolnak, amennyiben pénzt kell kifizetnie a banknak azt is megteszi.
2010. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Akkor felvázolom, hogyan is néz ki egy tranzakció története.Most már nem küldöm a havi minimum dupláját.

Tehát:

nyitó egyenleg 32264

jóváírás 1614

szla.vezetés havi ktg. 250

kamat 946

forg.össz. 1614 1196

záró egyenleg 31846


Hát józan paraszti ésszel, ha a nyitó egyenleg 32.264, ebből lejön a befizetett össze az 1.614, akkor a záró egyenlegnek testvérek között is 30.650 Ft-nak kellene lenni, ezzel szemben 31.846Ft. Hogyan is van ez?


Namármost. Ha kapok bármilyen más számlát, a zullang (forgalom, egyebek, ld. közmű számlák) már benne foglaltatik a befizetett összegben, a banknál pedig nem. Milyen alapon?

Nem tudom, hogy a táblázatszerűséget hogyan hozza le, de gondolom érthető.


S arról már nem is beszélek, hogy reklamációm után megkaptam az egész tranzakciós kivonatot a kezdetektől, és számításaim szerint több kamatot, és egyebet fizettem, mint amit nekem kimutattak.

2010. jún. 20. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!