Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A K&H Lízingcsoport milyen...

A K&H Lízingcsoport milyen svájci frank árfolyammal számítja a havi gépkocsitörlesztést?

Figyelt kérdés
A mai napon jött meg a számla és az azon feltüntetett árfolyam nem egyezik meg a K&H Bank-nál közzé tett adott napra érvényes svájci frank eladási árfolyamánál.

2012. febr. 24. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
mert nem adott napra számol hanem havi átlagot
2012. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok. De akkor miért írja, hogy 2012.02.13-án ennyi és ennyi a CHF? Amennyiben havi átlagot azt mettől-meddig?
2012. febr. 24. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
azért azon a napon, mert akkor állítja ki a számlát neked.Az nem az árfolyam napja
2012. febr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szerződésben lehet havi,negyedéves, féléves, éves stb átlag-árfolyammal számoltatni! Ezt elméletileg kötéskor megbeszélitek.

Egyébként nem szokták elszámolni bár ugye olyan nincs hogy soha...

Melyik időtávú konstrukción vagy?

2012. febr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is szeretném tudni, hogy mivel számolnak, mert SOHA nem egyezik a közzétett árfolyammal. Ha átlagot számolnának, akkor előfordulna olyan, hogy az adott napi árfolyamnál az átlag árfolyam alacsonyabb.

Ezzel szemben az azon közölt árfolyam MINDIG magasabb még a K&H deviza eladási árfolyamától is, holott elvileg középárfolyamon kellene számolniuk.

Kérdeztem őket emailben, de első alkalommal választ se kaptam, második alkalommal elküldtek, hogy "nem találják a szerződést így nem tudják megmondani", majd most akarom nekik mégegyszer feltenni a kérdést, de ezúttal ajánlott levélben.

2012. febr. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem pofátlanság, hogy saját maguk állapítják meg az árfolyamot nem pl. az MNB-ét veszik alapul?
2012. márc. 20. 10:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Csak sajnos a bankok akármit megtehetnek, mert az egész gazdaság a kezükben van. Sajnos annak idején nem gondolkodtak eléggé előre és átengedték a pénz létrehozásának a jogát a bankoknak. Ezért van az a helyzet, ami van.
2012. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is pont ezt néztem tegnap!!

A miénk cib-es és nekünk olyan van, hogy tőketörlesztés x chf(számlázáskori) y chf( teljesítéskori)

Én azon gondolkodtam hogy ezek honnan a pi.. ből fogják tudni mennyi lesz a frank árfolyam mikor befizetem a csekket.

2012. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekünk is így van a számlán rajta van hogy chf árfolyam 2012.04.12.-én 253,50 forint és megnéztem az adott napot 247 volt.Pedig az eladási ár volt a 253,0 forint.Szerintem annyit számolnak amennyit akarnak.
2012. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!