Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtási eljárás, mit foglal...

Behajtási eljárás, mit foglal magában?

Figyelt kérdés

Egy ismerősom hitelét fizetem már egy éve, de 2 hónapig nem tudtam fizetni, most meg küldtek egy emailt, hogy : Szerződését behajtási eljárás alá vonjuk. / Cofidis bank/

Április 23.-án tudnám kifizetni egy összegben az egészet,de nem tudom, hogy várnak-e addig.Vagy mennyi időm van.

Aki felvette, nem tudok érdeklődni tőle, és a bank bővebb felvilágosítást eddig nem adott.


2012. febr. 27. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

O hát ez úgy megy hogy Átadják az ügyet egy behajtó cégnek.

A behajtó cég bírósági papírost szerez hogy belekukkanthasson az adataidba.

Mi van a neveden? (pl autó ház cég) Na meg hogy mennyit keresel mennyi van a bankszámládon. Ezek érdeklik nagyon az ilyen cégeket.


Utána szerez egy foglalási végzést a dolgaidra.

Van egy olyan jogi szabály hogy a tartozásod fejébe lefoglalhat bármit ami a neveden van és a tartozásod 25% ért elárverezheti. Azaz ha van egy kocsid 1miliós akkor azt ők lefoglalhatják és eladhatják 250ezer Ft ért!

(szép mi)


Aztán a bankszámládról is leveheti a pénzt ha van rajta ennyi. (letiltja)

Ha nincs rajta és nincs amit elvigyen a bank akkor a fizud felét letiltathatja.


A végén meg kiküld postán egy szép sárga csekket ez a tetves behajtócég 100-200 ezer Ft körül hogy tartozol a munkadíjukkal amiért ellened dolgozhattak!

Ha itt nem kapsz agyvérzést akkor kezdődik elölről az egész..

Privibe esetleg tudok tanácsokat adni hogy tudsz (kijönni belőle)

2012. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, priviben kérném a jó tanácsokat :D

Áprilisig el lehetne húzni? Akkor ki tudnám fizetni egybe az egészet... :/

2012. febr. 29. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!