Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nevem van, sajna tartozás...

Nevem van, sajna tartozás (kezes voltam). A férjemtől is követelhetik?

Figyelt kérdés
Vagy hogy van ez?Nekem nincs semmi a nevemen.Mennyi idő után számit közös vagyonnak az ingatlan,stb?
2009. jún. 7. 14:58
 1/6 A kérdező kommentje:

Járt már nálam behajtó.birósági végrehajto is,majd kaptam is egy határozatot miszerint behajthatatlan.

Most megint jött egy behajtó.már nem értem...

2009. jún. 7. 15:04
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kezes voltál és aki felvette a hitelt nem tud fizetni akkor neked kell.Mindegy miből de neked kell.Ismim is kezes volt az anyjáé hát olyan 20 milliós tartozást kellett visszafizetnie kisgyerek mellett.Azt sajna kötelező fizetni,a férjedtől ha csak nem ő vette fel a hitelt nem követelhetik úgy tudom,mmint te vagy a kezes neked kell fieztni.Remélem érthető volt
2009. jún. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen,érthetö.Csak már valahol hallottam,hogy aférjtől is vonhatják akár."szerencsére" csak én vagyok a kezes.
2009. jún. 7. 15:15
 4/6 A kérdező kommentje:
Meddig "üldözthet" ez az ügy?Őt már meg sem fogják keresni?????
2009. jún. 7. 15:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Megkrdezhetnél egy jogászt.Nem tudom mekkora összegről van szó?Egy ismerősöm is volt kezes.Egyszerre akarták beszedni az adóstól és tőle is a tartozást,az adóstól nem tudták,így az ő béréből vonták le az összeset.A végrahajtó azt mondta,hogy ha nem fizet,a házban található ingóságokat foglalja le,és azt árverezik el.

Ha valami nem az övé,hanem a család valamelyik tagjáé,azt hiteltérdemlően igazolnia kell,hogy ne foglalja le,

Nem tudom,hogy ez mindig így működik-e,ezért mondom,hogy beszélj egy jogásszal,biztos ami biztos alapon.

2009. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem
2009. jún. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!