Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha visszalépek az állami...

Ha visszalépek az állami nyugdíjrendszerbe akkor kötelező lesz dolgoznom?

Figyelt kérdés
Jelenleg munka nélkül vagyok.Ha nem találok munkát és visszalépek az állami rendszerbe akkor köteles leszek dolgozni?Még akkor is ha nem vesznek fel sehova?hogy van ez jogilag?

2012. márc. 14. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
nem értelek.Mindenki az állami nyugdíjrendszerben van. ahogy eddig is.
2012. márc. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

bocs!! Pontosítok!

Jelenleg magánnyugdíj pénztárban vagyok.Ez hamarosan megszűnik.Döntenem kell átlépjek államiba vagy egy másik magánnyugdíj rendszerbe.

2012. márc. 14. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, nem kötelező. Viszont ha nem fogsz dolgozni nyugdíjas korodig, akkor olyan kevés pénzt kapsz majd, ami éhenhalni is kevés lesz. A miminálnyugdíj jelenleg 28500 Ft.
2012. márc. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az mnyp is csak a befizetéseid alapján fog nyugdíjat adni, és ő még csak a minimálnyugdíjat sem. Tehát ha nem dolgozol, akkor onnan sem lesz nyugdíjad, ha átmész másikhoz. Az mnyp még annyira sem segélyszervezet, mint az állam.
2012. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor jó,mert a nyugdíjat én nem érem meg.Rákos vagyok
2012. márc. 15. 03:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor meg maradj a magánrendszerben, az legalább örökölhető.
2012. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!