Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy kereskedőtől vettem...

Ha egy kereskedőtől vettem autót, de bank finanszírozta az 50%-át, akkor eredeti állapot helyrehozásánál kinek kell visszafizetni a vételárat? És ki fizeti nekem vissza az önerőt? H

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Neked senki nem fizet vissza semmit! Hitelt vettél fel a kocsira X évre. Neked kell kifizetned a banki hitelt + a banknak járó egyéb költségeket. A kocsi sem ér már annyit, mint amennyiért vetted. Szóval ezt megszívtad. Bocsi. Legközelebb előre gondolkodj és ne utólag légy okos.
2012. márc. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz eredeti állapot helyrehozása alatt?
2012. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem leamortizálta a kocsiját és nem volt rajta casco.
2012. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mit értesz eredeti állapot helyrehozása alatt?"


Pontosan ezt kérdezi, hogy hogyan lesz helyreállítva az eredeti állapot!


A kereskedő megkapja az autót, és mindenkinek visszafizeti azt az összeget, amit attól a féltől kapott. Tehát a banknak az 50%-ot és neked az 50%-ot. A bank kifizeti neked a már befizetett törlesztőket.


Remélem.

2012. márc. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ, én is így gondoltam. A sok okosnak, aki felelőtlennek tart, elmondanám, hogy vettem egy autót, amiről pár nap alatt kiderült, hogy ipari hulladék. Magamra vállaltam, hogy pereskedek a kereskedő ellen, elkészíttetem a szakértői véleményeket, azonban szükségem volt ehhez a törzskönyvre, amit a bank nem adott ki. Így a kereskedőt nem tudtam perelni, és mivel a banknak a szerződés értelmében jeleztem a gondot, felmondta a hitelt és egy összegben követel. Nem vagyok bedőlt devizahiteles, de köszönöm a megértést :) Így most a bankkal pereskedünk, és az eredeti állapot helyreállítását követeljük, mivel a bank szerződéses állapotban van a kereskedővel.
2012. márc. 19. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ezzel kellett volna kezdened. Nem fél kérdést felrakni. Ebben az esetben is megszívtad. Élőszőr 2-3 év és a bankkal megegyeztek, majd újabb 2-3 év mire a kereskedővel tudsz kezdeni valamit törvényes úton.

Nem vagy jó helyzetben. Sajnálom.

Azért sok sikert.

2012. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A bank ellen első körben nyertem, mert minden létező pénzügyi törvényt áthágott,meg volt ott egy kis okirat hamisítás is a részükről, most fellebbezett. A kereskedőt már cseszhetem, mert 2008-ban vettem a kocsit, két nap múlva az elállási jogommal élni, amit ő magasról leszart. A fogyasztóvédelmet csak írásban tudtam megkeresni, de mire beért a levél, pont lejárt a 8 nap. Aztán persze gyorsan tulajt váltott a kereskedő szóval ez van. A bíró azt mondta, a banknak kötelessége lett volna észrevenni a csalást, hiszen szerződéses partnerek, azonban ő mindent rám hárított, pedig jogkövető magatartást mutattam, a szerződési feltételekhez szorosan kötöttem magam stb...
2012. márc. 19. 14:49
 8/8 anonim ***** válasza:

"Akkor ezzel kellett volna kezdened. Nem fél kérdést felrakni."


A kérdéssel nem volt baj. A baj az volt, hogy az okoskodó rossz szándékod félrevezette az agyadat, és nem bírtad helyesen értelmezni a kérdést.

2012. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!