Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan van saját lakásuk...

Honnan van saját lakásuk azoknak, akik hitelellenesek? Ez olyan dolog lenne, hogy csak a felelőtlenek vesznek fel hitelt?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:

nekem még nincs lakásom, de nem tervezem, hogy hitelre vegyek. van sok ötletem, kreativitásom, stb. nem részletezem, ha jól megy minden, akkor majd tudok egyet robbantani vagy többet és akkor nem kell hitel. sikerül e? bízom benne.


nem csak felelőtlenek vesznek fel hitelt. Lakásra egy dolog felvenni, aki felvesz kocsira hifire szgépre, tv-re stb, plusz hitelkártya, nah azok a felelőtlenek.

2010. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
En nem ismerek olyan embert, aki hitelellenes. Ellenben sok olyat ismerek (es en is ilyen vagyok), akik csak akkor vesznek fel hitelt, ha muszaj. Nem szemelyi kolcsont meg ilyeneket, hanem mondjuk lakasra...abban nincs semmi rossz, ha egyszer nincs mas megoldas.
2010. jún. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Akinek gazdag anyuci-apuci megveszi a készpénzből a lakást, kocsit, nyaralást, mindent, amit csak pénzért meg lehet venni, aztán tizenévesen megcsömörlenek és mindenféle hülyeséget csinálnak magukkal. Sajnos, munkám során ezt tapasztalom. Nekünk kellett felvenni lakáshitelt, de meg is becsüljük a munkánkat, és a lakást is.
2010. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem speciel onnan van, hogy a kommunizmus végén a szüleim még tudtak venni egyet, aztán később nekem adták. Mert akkor még simán meg lehetett ezt csinálni.

Ha nem így lenne, manapság már esélyünk se lenne.

De attól még nem vennék fel hitelt, mert vazze, hogyha egyszer nincs amúgy se pénzem arra, hogy lakást vegyek, akkor miből gondolom, hogy majd akkor lenne, hogyha még mindenféle kamattal is több lenne a tartozásom havonta? Ha egyszer nincs, akkor nincs, meg kell ezt is érteni, én is laktam albérletben sokáig egyetemi éveim alatt, mert hiába volt lakásom, egy jó messze levő egyetemre vettek fel.

Akkor már inkább gyűjtögess addig amíg albérletben laksz, aztán ha a nagyrésze megvan, na legfeljebb akkor vegyél fel hitelt a hiányzó kis részre. De annak szerintem sok értelme nincs, hogy egy pár évig benne lakhatsz, megszokod, aztán szépen kilakoltatnak, és még tipikusan azzal sincs vége, mivel árverésen tipikusan töredékáron megy el a lakás, úgyhogy még marad az után is tartozásod életed végéig a kamatok miatt...

2010. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
Az utolsó hozzászóláshoz csak annyit tennék hozzá, hogy én is évekig albérletben éltem/élek. És már egy szép lakás árát kifizettem az albérletre havonta. Szóval az sem megoldás a végletekig. Mert ha a kezdettől fogva a saját lakásomba fizettem volna a havi részleteket(amennyit az albérletbe) akkor már lenne egy lakásom/házam.
2010. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pfff...

És a lakásnak nem lenne havonta ugyanannyi rezsije, mint az albérletnek? És a kezdetben felvett tőke nem lenne sokszorosa a végére a kamatok miatt? És a munkádat nem vesztheted el az idő alatt?


Sz.ar dolog ám egy saját lakás után a nulláról újra kezdeni, de úgy, hogy mellette még a fizetésed 33%-át is tiltják a maradék tartozásod miatt. Vagy az 50%-át. És így már frankón éhen is lehet halni, még akkor is, ha dolgozol. Lásd:


[link]

2010. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek válasz. Saját példám. Egyetemi éveim alatt volt egy munkából jó jövedelmem, miközben a szüleimnél laktam. Abból a pénzből még az ingatlanárak 1998-as robbanása előtt tudtam lakást venni.

Nem hitel-ellenességről van szó, hanem ésszerűségről. A megoldást valahol azon a környéken kell keresni, amiről a 14:30-as és a 14:50-es hozzászóló is írt.

Hitelt érdemes felvenni, ha a hitelkamatnál jobban meg tudod forgatni a pénzt, és így összességében nyersz az ügyön. Sajnos elképzelhető olyan helyzet, hogy a megélhetéshez muszáj valamijen hitelt felvenni, de ez nagyon rossz megoldás, és kerülendő. A legtöbben ezt olyan helyzetben is megteszik, amikor nagyon nem kéne.


Nézzük inkább azt a helyzete, amikor van pénze az embernek (vagy egy párnak) arra, hogy egy lakás egy részét kifizesse, és a maradékot megvegye hitelből. Ennek alternatívájaként albérlet, rokonoknél lakás, stb jöhetnek szóba, nagyon eltérő kondíciókkal az egyes embereknél.


Mit jelent a hitelre vett lakás? Megveszel egy 10M-s házat az egyszerűség kedvéért úgy, hogy 5M-t kifizetsz, másik 5M-t meg kölcsönkérsz a banktól,aki beírja a lakásodra a jelzálogot. Innen elindul egy olyan folyamat, hogy te most kvázi bérelsz a banktól 5M Ft-ot (használod az ő pénzét), amiért cserébe kifizeted a havonta hitelkamatot, plusz még valamekkora összeget, amivel a tőketartozásod csökkented. Ha ezt mondjuk azzal az esettel veted össze, hogy ugyanabban a 10M-s lakásban élnél, csak más a tulaj, akinek albérleti díjat fizetsz, az alábbi eltérések vannak:

Nem 5 milliót, hanem 10 milliót használsz, ami nem a tiéd, viszont általában nem több (vagy nem sokkal) az az összeg, amit havonta kell fizetned. Alacsonyabb a lakáskiadás nyereségrátája, mint a hitelé.

Nem a banknak tartozol, hanem egy embernek.

Ha valamiért nem tudsz fizetni, legrosszabb esetben kirak és mehetsz átmenetileg a rokonokhoz, de nem bukod el a lakást, és vele az 5M-dat.

Van 5 millió forintod, amit tudsz forgatni a saját hasznodra, de legalább berakni a bankba, nem az ingatlanban áll. Ennek az 5 milliónak a megforgatásából gyorsabban tudsz venni egy lakást kp-ból, mint mire a hitelt visszafizetnéd.

Ha valamiért csökkenteni szeretnéd a havi kiadásaid, lehetőséged van az igényszinted leszállításával olcsóbb albérletet találni.


Semmi más nincs a "hitelellenesség" mögött, mint racionális gondolkodás. Értem, hogy rossz érzés az albérlet díját kifizetni a tulajnak. Nem a tiéd a lakás, hanem másé. Ha viszont hitelre veszel egyet, akkor sem a tiéd lesz, hanem a banké. Az sem jobb buli.

2010. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aha, értem, csak amikor még albérletben laktam, akkor mindenki azzal jött, hogy miért nem veszek inkább egyet hitelre és akkor legalább a sajátomat fizetem! Akkor még annyit kértek egy havi albérletért, mint amennyi az egyhóra eső törlesztés volt kb., ma már nem így van:-( Én meg vettem, hát így jártam...
2010. jún. 30. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:
A hitel a világ legjobb dolga! Nélküle nem lenne gazdasági fejlődés, nem tudna működni egyetlenegy vállalkozás sem! Az nem jó, ha valaki túlvállalja magát, vagy felesleges dolgokra költi el4
2010. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

14:46:


1. csak olyan hitelt szabad vallalni, amit tudsz fizetni a jelenlegi helyzeted alapjan.


2. a sajat lakast az alberlettel nem lehet osszehasonlitani, mert az alberlet sosem lesz a tied, az kidobott penz ilyen ertelemben. Ertem, hogy sokaknak ez van csak lehetosegkent, de ez atmeneti megoldasnak jo csak, nem 20-30 eves tavon, hogy utana meg egy lakasod se legyen, ettol meg az is jobb, ha hitelre veszel lakast, mert az legalabb a tied lesz - ha magas a kamat, ha nem.

2010. júl. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!