Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha még csak 17 éves vagyok de...

Ha még csak 17 éves vagyok de szeretnék egy ici-pici magánvállalkozást, nevezetesen saját készítésű posztereket árulni neten, ahhoz kell vmi hivatalos dolog? Nincs semmi képesítésem a dologhoz (max annyi h jó a kézügyességem).

Figyelt kérdés
És ha teszem azt illegálisen űzöm, akkor mit kapok érte? Pénzbírság-börtön? jah és hogy tudom levédetni az alkotásaimat?
2008. nov. 30. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
A legegyszerubb, ha vateran/teszveszen arusitasz.
2008. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem jó, mert akkor nem tudok reklámot szerezni, márpedig lenne pár öteletem, és amúgy is tudnék nek oldalt csinálni szép kinézettel és akkor nem venné le senki már a hasznomat. Vaterán, teszveszen, különbeis meg van kötve a kezem, semmi lehetőség nincs... És csak akkor vesznek tőle bármit is ha keresnek...
2008. nov. 30. 21:27
 3/11 anonim válasza:
89%

Jó lenne először valami nevet szerezni. Versenyeken indulni, nyerni.


Ha mindenképp a Net-en akarsz árulni, akkor webáruház.

Erről itt:

[link]


A levédés már más tészta, de arra is van egy rakat lehetőség.

2008. nov. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
39%
mit sajnálod a vaterára a vállalkozásnak is van költsége
2008. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Levédetni nem kell, hiszen az alkotás pillanatában szerzői jogi oltalom alatt áll a elkészített poszter. Tehát védve van.

Ami viszont fontos, hogy dokumentáld, mikor készült az adott alkotás. És legyen meg az eredeti. Így értelemszerűen ha valaki másolja, nem tudja bemutatni az eredetit.

17 évesen nem vállalkozhatsz. Azonban itt az elején abszolút nem érzem szükségét vállalkozásnak. Előbb mérd fel az igényeket. Készíts egy honlapot, hirdesd meg, és ha beindul a biznisz akkor vállalkozz.

2008. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csináld!! Kezd el. :) Képesítés nem kell.

Készítsd el a weboldalt és legyen jópár poszter amit lehet rendelni. (ha kicsi a választék nem megy vissza aki egyszer benézett) Építs ki kapcsolatot olyan digitális nyomdával aki különböző méretekben (nagy méretben is)vállalja a nyomtatást, ilyen-olyan papírokra. Ha ehhez nem értesz, járj utána! Amíg nincs bevételed belőle nincs min parázni. Ha már úgy néz ki beindult az üzlet és jelentős bevételt hopz a bolt, akkor majd keress egy könyvelőt és beszéld meg, hogy mit érdemes csinálnod és hogyan, hogy számlát tudj adni és fájó szívvel de adót fizess. :)

Védeni a posztereidet úgy tudod, ha vízjelezed vagy kisfelbontású nézőképet raksz fel az oldalra. (ez utóbbi esetben sokszor elvesznek a szép részletek)

A szerzői jog valóban az elkészülés pillanatától védi a művedet de érvényesíteni nehézkes ha pl valaki a megvásárolt nyomatot kezdi sokszorosítani, ezért valamennyi nyomatot láss el kézjeggyel és sorszámmal.


Hirtelenjében ezek jutottak eszembe. :)

Nekem nagyon tetszik, hogy ilyesmin gondolkozol. Csináld!!

2008. dec. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az uccsónak: nagyon köszi, nagyon jólesik ez a bízatatás, de beszéltem egy ismimmel, aki könyvelőnek tanul, és azt mondja, hogy ez nem elsz oylan egyszerű, és így nem lehet: kell raktár, meg papírok meg minden. Szóval nem tom így mi lesz:'( Tiszta igazságtalanannak érzem egyébként, hogy ilyen nagy beruházás kell még akkor is ha szinte 1000 Ft-ból is be leheten am indítani. Így hogy legyenek magánválallkozások??? Annyira felbosszantott. Valszeg a papírt ki se adják mert még nem vok 18. Nah és??? Most az az egy év annyira sokat számít?:S

Nah midnensetere még azért beszélek az ismimmel, hátha van itt vmi okos megoldás.

Mégegyszer nagyon kösziiii:D:D:D

2008. dec. 2. 17:27
 8/11 anonim ***** válasza:

a deviantart.com-on csak felrakod a posztert, es megcsinaljak a kepet, igaz, csak kulfoldre..van cafepress, ha taskara, polora, stb-re akarod tenni

amugy csinalj egy weboldalt, en is azt mondom

amugy ha a minimalber alatt keresel vele, akkor az zsebpenz :)

2008. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is van már annyi elkészült munkád, hogy érdemes legyen piacra dobni? Másrészt csak az eredetit akarod eladni, vagy reprodukciót akarsz gyártani mindegyikről?

Erre fel kell építeni egy kis céget, mondjuk egy Bt-t, bár a felelősségi viszonyok miatt az nem a legjobb. Ki kell dolgozni a marketingjét a cégnek, értékesítési stratégia, stb. Kell egy jó honlap, szerintem az a legolcsóbb csatorna, csak jól kell megcsinálni. Erre most van pályázati pénz (én ezzel foglalkozom keress meg).

Aztán már csak gyártani kell ezerrel a plakátokat. Ha tehetséges vagy és küldesz mintát lehet, hogy beszálok.

2008. dec. 4. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs de én egyáltalán nem gondoltam ennyire, naygszabásúra. A dolog így nézne ki: egy sima G-portálos oldal,(azért persze szép designnel, ehhez kicsit értek) a képeket megrajzolom és progival kiszínezem egy bizonyos technikával, kijavrgatom aztán a képet felteszem. ha vki rendel, akkor a képet elviszem, a kért méretben kinyomattatom, és elküdöm neki (persze a hasznom benne lesz az árban). Így semmi veszteség mivel a képek csak digitálsian vannak meg és minig csak annyiba fektetek be pénzt amennyit biztosan megvesznek. A reklámra is vannak olcsó ötleteim amik bár elég gagyinak tűnnek profi szemmel de nekem ennél ngyobb úgyse kell majd. Nekem ebből egy darabig havi párezernél nagyobb profit nem is kell am. Ha valahogy beindulna később akkor pesrze bővítenék (új oldal ami már profi, lennének táskák, pólók és nem csak poszrerek stb) aztán ah tényleg nagyon beindulna valahogy akkor saját műhely, majd saját gyár nah de egyenlőre maradjunk a kis Gp-s színvonalon:D Csak az érdekelne hogy hogyna csináljam ezt legálisan? Egy könyvelő azt mondta ugyebár hogy vállalkozó és raktárhelység kell különben megbünetet a fogyasztóvédelem. DE NEKEM NEM KELL RAKTÁR HISZ NINCS IS MIT RAKTÁROZNI!! Max egy pendrive kell. Akkor most hogy van ez? Meg én nem fogok pár ezer forintok után adózgatni... Az egész bevételt el kéne adóznom. Akkor ebben az országban csak úgy tudsz eladni ha egy bizonyos összeget elér a bevételed? vagy hogy van ez? menjel el hivatalos szervhez? a képembe fognak röhögni, hogy mit képzelek én, mi ez a hülyeség... mert iylen a magyar mentalitás... MIT TEGYEK????:(
2008. dec. 4. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!