Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ez bankkártya probléma lenne?

Ez bankkártya probléma lenne?

Figyelt kérdés
Az Erste diák bankkártyámmal miért nem tudok sehol fizetni online? Visa electronos de semmilyen online helyen nem jó. Most épp djuice online on próbáltam pénzt tölteni a telefonomra és nem jó többször is próbáltam az adatok jól vannak megadva. De pl google play áruházban se működött.

2012. márc. 30. 16:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja még a kártyát sose használtam fizikailag azaz pl még pénzt nem vettem vele és pl boltban nem fizettem. Elképzelhető hogy az aktiválná?
2012. márc. 30. 16:15
 2/7 anonim ***** válasza:

Amikor megküldték a kártyádat mellékeltek benne egy levelet - gondolom legalábbis - abban le kell legyen írva, hogy hogyan kell aktiválni.

Azért nem tudom pontosan megmondani, mert az OTP-s kártyám aktiválásához elég volt ATM-t használni, az Unicrediteset viszont pl. telefonon keresztül kellett. Az Erstét meg nem ismerem.

2012. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy új bankkártya mindig inaktív. Netbankon, telebankon keresztül lehet aktíválni, de a legtöbb banknál (Erste is), az első PIN kódos használat aktiválja.


A PIN kód pont ezért nem együtt jön meg a kártyával.

Így ha nem a te kezedbe kerül, akkor nem tudnak vele visszaélni.

viszont ha neten lehetne használni aktiválás nélkül is, akkor akihez kerül tudná használni.


Tehát vásárolj vele valahol vagy tedd be ATM-be és üsd be a PIN kódot.

Vagy Netbank, Telebank.


Van sok lehetőség.

2012. márc. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem is rémlik ez köszönöm a segítséget.
2012. márc. 30. 17:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Netbankon hogy lehetne aktiválni a kártyát?
2012. márc. 30. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:
az aktiváláson túl az is gond lehet, hogy nem alkalmas a kártyád online használatra ;)
2012. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma elmentem egy automatához lekértem az egyenleget és azóta már sikerült is online a telefonomat feltölteni szóval működik! Köszönöm a segítséget!
2012. márc. 31. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!