Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a Cofidis...

Mi a véleményetek a Cofidis Megújulóhitelről?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan jó ahogy le van írva, szeretném ha megosztanátok a véleményeteket velem. Vagy ha esetleg van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban.

Köszi előre is!


2012. ápr. 15. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
ha a cofidis a te érdekeidet nézné, tönkremenne. Ez megválaszolta a kérdést?
2012. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én csak el tudom képzelni a "nem teljes körű tájékoztatás" alapján.

Az talán annak való, akinek bizonyos időközönként növekszik a jövedelme jelentősen.


Ennek a hitelnek nem csak az a jellemzője, hogy "megújuló".

A lényegesebb tulajdonsága nincs kimondva, miszerint minden megújulás után nő a törlesztő részlet az én következtetésem szerint, hiszen egyre nagyobb összegű az adósság, mert még az előzőt vissza sem fizetted úgy kapod igény esetén a következőt.


Aki azért igényli a "megújítást", mert visszafizetési nehézségei vannak, az elindulhat egy olyan lejtőn, amiből nincs visszaút. Elindít magának egy megállíthatatlan adósság lavinát, ami nőttön nő, ezt nevezik adósságspirálnak.

A látszat persze más. Jobban hangzik, mint az, hogy több különböző helyre tartozik valaki. Nem kell/ene ide is oda is fizetni, csak egy helyre.

Annak éri meg egyre nagyobb törlesztő részletet bevállalni, aki biztosan tudja, hogy a "megújítás" -kor a fizetése is minimum annyival több lesz, mint amennyivel növekszik a visszafizetni való részlet.

2012. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm akinak írt! Tehát egy nagy szédítés!
2012. ápr. 16. 08:34
 4/5 anonim válasza:

"Aki azért igényli a "megújítást", mert visszafizetési nehézségei vannak, az elindulhat egy olyan lejtőn, amiből nincs visszaút. Elindít magának egy megállíthatatlan adósság lavinát, ami nőttön nő, ezt nevezik adósságspirálnak."

Így van, azért fogod felvenni a "megújuló" hitelt, mert az előzőt nem fogod tudni fizetni. Egy ismerősömnek van, alig tud kifelé mászni belőle.

2012. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BölcsÖreg válasza:
Csak most tévedtem ide, de ez egy hatalmas baromság, ami ide van írva.
2013. ápr. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!