Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nincs önerőm kiválthatom...

Ha nincs önerőm kiválthatom úgy hogy a megvásárolni kívánt házra jelzálogot jegyeznek be?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 11:08
 1/8 Smartguy86 ***** válasza:

A hitelt mindig bejegyzik jelzálogba az ingatlanra. Ezért hívják jelzáloghitelnek :D


Amúgy meg semelyik bank nem ad annyi pénzt, hogy az ingatlan teljes értékét abból ki tudd fizetni. Miért is adna? Bele kell számolnia a nemfizetés kockázatát, és akkor a jelzálog-terhelt házat kell elvennie, ami meg közel se biztos, hogy annyit ér, amennyiért te megveszed.


De ezt a bankban is megmondják neked, hogy csak akkor adnak hitelt, ha a teljes vételár X százalékát te már leteszed az asztalra.

2012. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha jelzáloghitelt veszel fel, akkor minden esetben kell önerő ( ha jól értettem a kérdésedet).
2012. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kapo1588 ***** válasza:
abban tudnátok segíteni hogy kb mekkora önerőre hiteleznek most? átlag nettó 160 fizetésnél pl egy 25 milliós háznál mennyit kéne kp-ba lerakni? és ők pl kpnak számítják ha a fundamentás hitellel együttes összeget teszem eléjük?
2012. ápr. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 160-as fizetésedből kb. számíts max 50-es törlesztőrészletet, ezt mondjuk felveszed 30 évre 11,5 százalékos kamatra, akkor kb. 5 milliót vehetsz fel. Tehát 20 milliós önerőt jelent.
2012. ápr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kapo1588 ***** válasza:

Ahha

Még nem most van tervbe hanem egy 4-5 éves távlatba, csak jó tudni hogy kéne előre tervezni hogy mennyit kéne hogy. addigra már lehetőleg feleséggel együtt egy 150-et minimum meg tudunk takarítani. a fundamentás részbe tudtok segíteni hogy akkor azt egy az egybe bele lehet számítani?

2012. ápr. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a fundamentás hitel nem lesz önerő, csak a lakáskasszában lévő lejárt megtakarítás.

igaz az, hogy 20-25% önerő kötelező, de 150-160ezer ft nettó jövedelem nem bír el 20milliós hitelt!!!

(egy hiteltanácsadó)

2012. ápr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kapo1588 ***** válasza:
jó most ez még az egyedüli jövdelembem de pl ha a leendő feleségemmbel együtt lesz 350 nettónk az elbír 20 millió hitelt?
2012. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az elbírhat, de pontosat majd akkor lehet Neked mondani, ha pontosak a jövedelmeid. Én hiteltanácsadó vagyok, tehát szeretem, ha az ügyfeleim minél több hitelt vesznek fel, de 350ezer ft nettóra, még ha a banki szűrőn át is megy, nem ajánlanám a 20millió forintot.

20milliós hitelt intéztem már, de akiknek ilyet intéztem 350ezernél is magasabb volt a jövedelmük.

2012. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!