Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elköltözünk albérletbe, és...

Ha elköltözünk albérletbe, és hagyjuk, hogy a bank elvegye mindenünket, megszabadulhatunk a hiteltől?

Figyelt kérdés
Kilátástalan a helyzetünk, rengeteg adósságunk van, nem tudjuk fizetni is őket és fent is tartani magunkat (kaja, rezsi), mindig félünk, amikor becsöngetnek, mindig jön valami durva ,,utolsó figyelmeztetéses" levél, amitől aztán félhetünk. 5-en élünk egy kétlakásos kertesházban, de már esszük meg egymást a pénz téma miatt. Utálom, hogy húsz éves vagyok, és még a BKV-zástól is bűntudatom támad, nemhogy vásárolgassak és eljárjak itthonról szórakozni. Négy éve tart ez, és anyukám közben kiment Amerikába házvezetőnőnek három hónapja, de még így sem tudjuk utolérni magunkat, egyszerűen nem elég az a pénz se (havi 400ezer), se a két öreg nyugdíja. Már-már arról ábrándozom, hogy kiraknak minket, és mindenki megy, amerre lát. Most a bátyámmal mi rendezzük a számlákat, meghatalmazzuk magunkat dolgokra, ha szükséges eljárnunk anyukánk vagy a nagyszülők nevében. Anyukám szokott minket hívni, és beszéltünk róla, hogy nem éri meg szenvedni ezért a házért, meg igazából képtelenség is, talán jobb lenne, ha hagynánk ,,bedőlni". Megoldást jelentene kimenekülni ebből a helyzetből? Bérelnénk egy kertesházat (merthogy vannak kutyáink, macskáink, meg nagyapám is begyogyózna kert nélkül), és élnénk végre nyugodtan, nem rettegve a behajtóktól. Lehetséges, hogy ,,ennyire egyszerű" legyen a dolog? Lelépünk, a bank visz mindent, nem lesz semmink, de legalább szabadak leszünk. Elképzelhető?
2012. ápr. 24. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vagyunk ugyan ebben a helyzetben.Köztük én/mi is aki ott hagyták a lakást és elköltöztünk albérletbe.Ennek már három éve.A bank még mindig nem mondta fel a szerződést.Ezek kérdések válaszaira én is kíváncsi lennék.Ha van itt valaki aki ért hozzá kérnénk válaszoljon!Köszönjük!!
2012. ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyi a fennálló hiteltartozás a házon, mennyiért fogják árverezni, és ki az adós/kezes.

Ha több a hitel mint amennyiért elmegy a ház, akkor marad még tartozásotok, amit a bank az adóso(ko)n és / vagy kezes(ek)en próbál meg behajtani ( pl. munkabér biz. %-ának letiltásával).

Ha már veszni akarjátok hagyni a házat, próbáljátok meg eladni, mert így nagyobb eséllyel tudtok magasabb árat kérni, mint árveréskor.

2012. ápr. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
És még mindig zaklatnak titeket? Elvették mindeneteket? Bementetek hozzájuk, hogy most akkor mi van?
2012. ápr. 24. 12:28
 4/20 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: sajnos ilyen részleteket nem tudok, de ha egyszer mindenünket elveszik, hogy próbálnák meg behajtani rajtunk a maradékot? Anyukámnak itthon 3 évig nem volt bejelentett munkája, és szerintem az amerikai fizuját nem vehetik el tőle az itthoni bankok/behajtók, nem? Nekem nincs munkám, a bátyámnak csak diákmunkája van, ő egyetemista, a nagyszüleim se dolgoznak már, 50 és 70 a nyugdíjuk.
2012. ápr. 24. 12:31
 5/20 anonim ***** válasza:

Le kellene ülni a nagyszülőkkel és anyukával, hogy tulajdonképpen mivel is tartoztok, hogy először is tisztán lássatok, addig sajnos még ötletet is nehéz adni. Gondolom, hogy lehet lakáshitel tartozás, rezsi tartozás és esetleg még személyi hitel(ek).

Esetleges megoldás az is lehetne, ha egy kisebb házat olcsóbban találnátok, mint amennyiért ki tudnátok adni a tiéteket. De így konkrétumok nélkül nehéz segíteni.

2012. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Zaklatni nem zaklatnak.Azt szoktuk mondani a párommal,túl nagy a csend!A legutolsó levelükben kirészletezték mennyi a tartozásunk(több lett mint a lakás értéke)és úgy zárták le a levelet:a szerződés még nem áll felmondás alatt.Azt muszáj leírnom,hogy ameddig tudtuk fizettük rendesen.Majd annyira megemelkedett a törlesztő részlet,hogy el kellett dönteni eszünk vagy fizetünk.Van 3 gyermekünk.Szóval nehéz helyzetbe kerültünk(1es voltam)
2012. ápr. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Ha elárverezi a bank a házat és nem elég a hitel fennálló részére, akkor a maradékot törleszteni kell az adósnak vagy a kezesnek. Meg kellene nézni az aktuális tőketartozást és megpróbálni értékesíteni a házat, mert hátha többért tudjátok eladni, mint amennyiért a bank gyorsan megszabadul tőle. Utána már "csak" a maradékot kell törleszteni. Ismerősöm tapasztalata!
2012. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nah,én is hasonló helyzetben vagyok,dióhéjban csupán csak annyit,hogy vettem fel lakáshitelt 3.7 milliót,fizettem 3 évig,beleraktam a lakásba 1 millio előleget is,majd mivel megemelkedett a törlesztő olyannyira,hogy nem tudtam fizetni-és 1 évig munkanélküli lettem-ezért visszaadtam a lakást a banknak...ez volt 2010 novemberében.Azóta lakás sincsen,elúszott a befizetett 3 évem,illetve az 1 millio előleg és tartozok még 8 millióval!hozzáteszem ez egy putriban van kőbányán egy szobás garzon,én cseréletettem ki az ablakot is,mert befújt rajta a szél...mi lesz-nem tudom :(
2012. ápr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon jók a kilátások... Köszönöm a válaszokat azért. Igen amúgy, van hitel a házon is, és mindkét nagyszülőnek van személyi kölcsöne (de rájuk, mint felnőttekre, nem lehet számítani semmilyen módon a nyugdíjukon kívül, gőzünk sincs semmiről, nem értenek semmihez). Az a gond, hogy anyával nem tudunk személyesen megbeszélni ilyesmit, ő nem jöhet haza csak úgy Amerikából, így is az utolsó pillanatban ment ki, ránk omlott volna a ház, mert lekapcsoltak volna mindent. Ha hazajönne (ami röpke 200ezer ugye), nem lenne keresete, másrészt öt évig nem mehetne vissza Amerikába, és akkor végleg a feje tetejére állna minden. Most, hogy a testvéremmel mi fizetjük be a számlákat, és mi vesszük kézhez a ,,fenyegető" leveleket, látom, hogy szép lassan minden ránk szakad, nem tudjuk már tartani a jelenlegi helyzetet. Igazából már inkább csak nevetségesnek tartom az itthoni országhelyzetet, hogy rengetegen a csőd szélén vergődnek, és még így is csak rátesznek egy lapáttal újra és újra. Fix, hogy amint lehet, lelépek innen, és szerintem már anyukám sem fog hazajönni. Már-már várom, hogy kirakjanak minket, hogy elvegyék minden ingóságunkat és ingatlanunkat....
2012. ápr. 24. 14:28
 10/20 anonim ***** válasza:
Jajj, de szörnyű-én vagyok,aki előtted írt kommentet..-aki ugyan ilyen rossz helyzetben van...-hát én is kimennék,ha a párom velem tartana...-de ő inkább itt hal éhen...
2012. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!