Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha elköltözünk albérletbe, és...

Ha elköltözünk albérletbe, és hagyjuk, hogy a bank elvegye mindenünket, megszabadulhatunk a hiteltől?

Figyelt kérdés
Kilátástalan a helyzetünk, rengeteg adósságunk van, nem tudjuk fizetni is őket és fent is tartani magunkat (kaja, rezsi), mindig félünk, amikor becsöngetnek, mindig jön valami durva ,,utolsó figyelmeztetéses" levél, amitől aztán félhetünk. 5-en élünk egy kétlakásos kertesházban, de már esszük meg egymást a pénz téma miatt. Utálom, hogy húsz éves vagyok, és még a BKV-zástól is bűntudatom támad, nemhogy vásárolgassak és eljárjak itthonról szórakozni. Négy éve tart ez, és anyukám közben kiment Amerikába házvezetőnőnek három hónapja, de még így sem tudjuk utolérni magunkat, egyszerűen nem elég az a pénz se (havi 400ezer), se a két öreg nyugdíja. Már-már arról ábrándozom, hogy kiraknak minket, és mindenki megy, amerre lát. Most a bátyámmal mi rendezzük a számlákat, meghatalmazzuk magunkat dolgokra, ha szükséges eljárnunk anyukánk vagy a nagyszülők nevében. Anyukám szokott minket hívni, és beszéltünk róla, hogy nem éri meg szenvedni ezért a házért, meg igazából képtelenség is, talán jobb lenne, ha hagynánk ,,bedőlni". Megoldást jelentene kimenekülni ebből a helyzetből? Bérelnénk egy kertesházat (merthogy vannak kutyáink, macskáink, meg nagyapám is begyogyózna kert nélkül), és élnénk végre nyugodtan, nem rettegve a behajtóktól. Lehetséges, hogy ,,ennyire egyszerű" legyen a dolog? Lelépünk, a bank visz mindent, nem lesz semmink, de legalább szabadak leszünk. Elképzelhető?
2012. ápr. 24. 12:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Az a legdurvább, hogy ha csak a tesóm és én lennénk anyának (szóval a nagyszüleinkre nem kellene tekintettel lennie), abból a havi 400-ból, amit anyukám keres, akár külföldön is bérelhetnénk lakást, és rohadt jól ellennénk, félretenni is tudnánk sokat, és valószínűleg ott munkánk is előbb lenne, mint itt. Szóval ebbe furcsa belegondolni. Kint lenne egy nyugis életünk.

A barátodat meg kérd meg, hogy hébe-hóba játszogasson el a gondolattal legalább, hátha egy kicsit hozzászokik a gondolathoz, és egy idő után beadja a derekát.

2012. ápr. 24. 16:57
 12/20 anonim ***** válasza:

Ok :) Úgy lesz :)

Egyébként anyukád mit csinál kinnt?Mivel foglalkozik?Egyedül ment ki?Ő saját maga találta a munkát,vagy közvetítőn keresztül?

2012. ápr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Zsidóknál házvezetőnő, ami annyit tesz, hogy heti 6x dolgozik 12 órát, és a 7-8 gyerekből 3-ra ő figyel, a szabadnapján esténként befogják mosogatni, szóval eléggé rabszolgamunka, amiért szerintem kevés a 400, de azért jobb, mint a semmi. Közvetítőn keresztül ment ki.
2012. ápr. 24. 20:00
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyedül ment ki amúgy, persze.
2012. ápr. 24. 20:00
 15/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm a válaszod.Hát igen,nekik van pénzük,s ha bele gondolunk,az a 400 HUF tényleg az ottani viszonylatokat nézve nem olyan sok.De ezt teljesen haza tudja nektek küldeni?Nem nélkülizik így sokat?RENGETEGET DOLGOZIK SZEGÉNY-És le a kalappal előtte-hatalmas áldozatot hozott a családért.Nincsen neki kinnt egy férfi-akire támaszkodhatna?Kettecskén azért könnyebb lenne :(
2012. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Nincs kint vele senki, meg ugye nem is lenne rá ideje, és alapból egy zsidó háztartásban nem lehet pasizni vagy ilyesmi... Garbóban kell járnia.

Nem küldi haza mind a 400-at, már csak azért sem, mert az is több ezerbe kerül, hogy hazautalhasson (ott nem úgy van, hogy bemész a bankba, és tök ingyen küldesz valakinek pénzt). Kéthetente küld nekünk, általában százat, de van, hogy csak ötvenet. A többiből törleszti a hitelt. Hát, ez van, szerintem ez már csak kétségbeesett kapálózás igazából. Túl sok tartozásunk van, a késedelmi kamatok a kétszeresére emelik őket, úgyhogy elég nagy a csőd. Inkább csak őt sajnálom, hogy rabszolgának állt, és még így sem sikerül kimásznunk a sz*rból. Jó lenne újra együtt élni vele, csak az öregek nélkül, úgy egyszerűbb lenne.

2012. ápr. 25. 21:13
 17/20 anonim válasza:

sziasztok. szüleimmel ilyen sorsra jutottunk, de szerencsére hatalmas mázlink volt.

Eladták azt a házat amiért güriztek szüleim éveken keresztül, még emlékszem gyerekként tizen valahány évesen még én is beálltam segíteni az építkezésbe. :)

Eladták a házat hozzáteszem bőven áron alul és vettek egy olcsóbbat így 0-ra kihozták magukat.

De milyen világban élünk, hogy ezt kell megérnie a szüleimnek, hogy amiért güriztek, dolgoztak építették a jövőjüket csak úgy elszáll.

Szüleim most 59 és 65 évesek.

Sajnos nem tudtam eleget segíteni nekik, több mint a fele fizetésemet odaadtam nekik, hiába nem laktam már otthon, én munkanélküli lettem, páromnak is alig van munkája, Anyukám is munkanélküli lett, Apukám 50 ezer ft-s nyugdíjából meg nem lehetett fenntartani a házat.(hozzáteszem, 42 évet dolgozott Apum, és a nyugdíj intézetnél azt mondták neki, hogy menjen előnyugdíjba (infarktusa volt és nem dolgozhatott tovább) és ha eléri a rendes nyugdíj korhatárt akkor kap majd normális nyugdíjt.... Azóta kapja... Felhívtam a nyugdíjintézetet, hogy mi lesz, erre azt a választ kaptam, hogy azért mert előnyugdíjba ment nem kap rendes nyugdíjt....

2012. ápr. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Hát, sajnálom, hogy nálatok is így megy. Én is utálom, hogy anyukám egy csomót gürizik, és mégsem élvezheti a gyümölcsét... Nem tudom, mi lesz itt, de túl sokan szenvednek...
2012. ápr. 26. 20:04
 19/20 anonim ***** válasza:

"Az olasz kormány korábbi pénzügyminisztere a pénzvilág hatalma elleni, egész Európára kiterjedő tüntetések veszélyére hívta fel a figyelmet. „Az emberek felfogták, hogy sorsuk nem függhet jegybankelnököktől, akik a politikát alakítják. Felfogták, hogy ez a rendszer nem maradhat tovább fenn, hogy a pénzvilág előbb bennünket pusztít el, azután saját magát” – fogalmazott Giulio Tremonti a Corriere della Sera hétfői számában.


Az egykori miniszter emlékeztetett: ő már kezdettől fogva állította, hogy el kell választani a bankok produktív tevékenységét a spekulációtól, hogy be kell tiltani a derivátumokat, és be kell vezetni az eurokötvényeket. "


mekkora igazság..

2012. máj. 1. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
"A pénzvilág elpusztít bennünket, majd magát"
2012. máj. 1. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!