Ilyenkor mi történhet?

Figyelt kérdés

Egy banknál vettem fel hitelt(900.000 Ft)5 évre,3 évig tudtam rendesen fizetni és semmi gond nem volt,tavaly elküldtek,mert csődbe ment a cég azóta nem tudom fizetni!

Lényeg,mikor fel vettem a hitel,ami szabad felhasználású személyi kölcsön,kérdezték,hogy mire kell mondtam,hogy kocsit akarok belőle venni,kérdeztek,hogy milyet,hány éveset meg ilyenek,de meg kérdeztem tőlük,hogy ha nem tudok kocsit venni az baj,azt mondták,hogy nem! Így vissza gondolva,nem volt rossz ötlet ezt megkérdezni!

Most fel hívott a bank,hogy nincs fizetve és elviszik a kocsit,de mondtam nekik,hogy nem vettem belőle kocsit,mert másra kellett a pénz,azt mondja,olyan nincs,de mondom van!

Közbe vettünk kocsit,de nem ebből a pénzből és nem is az én nevemen van! Ezt nem érdekli a bank,mert el akarja vinni,mikor nem is az ő pénzükből lett véve,mert anno azt mondtam,hogy azt akarok venni,de nem sikerült,mert számlákat és más hitelt kellett abból fizetni,amit felvettem!

Így min hajtja be az fen álló(400 ezeret)mert sztem a kocsit nem vihetni el,mikor semmi köze hozzá!

Azt mondták akkor bírósági ügy lesz belőle,nem értem én ezt,valaki elmagyarázná vagy segítene,hogy mi lesz ebből?!


2012. ápr. 24. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Végrehajtás lesz belőle, vonják majd a fizetésedből, inkasszózák a bankszámládat és ha van vagyon a neveden azt is lefoglalhatják. Próbálj velük megegyezni.
2012. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nincs vagyon a nevemen,mi az a inkasszózák vagy amit írtál:)

egyezni,ezek csak akkor segítőkészek,mikor felakarod venni a hiteltXD

2012. ápr. 24. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Az inkasszózás az, hogy zárolják az összeget a bankszámládon, nem fogod tudni kivenni a számládról. A mindenkori minimálnyugdíjnak megfelelő összeget rajta kell hagyják a számlán mindenképp, de a számlán levő pénz 30 %-át nyugodtan levehetik általánosságban.
2012. ápr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem,köszi,szal ha nem tudja el vinni azt a kocsit,akkor max ez lesz,hogy le zárolják a számlámat?
2012. ápr. 24. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!