Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan történhet meg, hogy...

Hogyan történhet meg, hogy bankkártyámmal a számlámról levesznek pénzt chilei pezóban, úgy, hogy közben itt van nálam a kártya?

Figyelt kérdés

Mai napon történt az eset, a telefonomra a következő sms-ek tömkelege érkezett egymás után (adatvédelem miatt kicsillagoztam a rám uraló információkat):

Kàrtyatranzakciò összege: 20000,00 CLP, 2012-05-05 19:** Kàrtya: VISA ..****, G***** S***** Hely: REDBANC RICARDO LYON 77 PROVIDENCIA CL


Összesen kb 45ezer forint értékben vettek le a kártyáról, chilei pezóként.


Természetesen ezután rögtön letiltottam a kártyát, csak mégis értetlenül állok szemben az esettel.


A bankkártya jelenleg is itt van előttem az asztalon. SOHA, ismétlem SOHA nem vásároltam erről a kártyáról az interneten. (másik kártyáról szoktam, de ezek után lehet, hogy azt is megszüntetem)


A kártyát összesen kb 3-4 alkalommal használtam, és csak és kizárólag készpénzfelvételhez ATM-ből, amit mindig az OTP, vagy a CIB banknál tettem. Vásárolni soha nem vásároltam vele. Ráadásul mivel nem használtam ezért a lakásban volt egy biztonságos helyen félrerakva, már több hónapja.


Természetesen reklamáltam már a banknál, és valószínűleg vissza fogom kapni a pénzemet, de ebből szerintem országos botrány lesz.


A kártya elektronikus használathoz ugyebár rendelkezik egy 3jegyű kóddal, ami a kártya hátoldalán a számsor végén van feltüntetve. Ez az adat csak a kártyán szerepel, meg a bankban. E nélkül meg elvileg nem tudnak visszaélni a kártyával. Mégis, ha tőlem nem szivároghatott ki ez a szám, akkor hogyan szerezték meg?

Ennyire biztonságosan tárolja a bank az adatainkat?

Vagy a bankban lévő ATM volt manipulálva? De hogy? Azért az egy elzárt helyen van a bankon belül...


Nem értem, tippek?



2012. máj. 5. 22:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki így járt, megírná, hogy melyik volt az érintett ATM? Hátha kirajzolódik egy kép, hogy melyik ATM-ek "fertőzöttek".
2012. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Battyanyi téri fiók atmje
2012. máj. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
100%
Érdekes dolgok ezek, én UniCredites vagyok ott is jöváirják a lenyúlt összeget.Csak kiváncsi lennék mennyi idő múlva?Ennyire van biztonségos helyen a pénzünk a bankban,igaz:) ???
2012. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%
Otp-atm a XIII.Ker Párkány utca10.És mos igy visszagondolva, eléggé lassan müködött a kp. kiadása:(
2012. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett a dolog végeredménye?
2012. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!