Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP személyi hitel. Ez létezik...

OTP személyi hitel. Ez létezik, hogy ennyire sok a kamat?!

Figyelt kérdés
Barátnőm megszorult, felvett 1,8millió ft-ot otp személyi hitelként. Majd amikor tegnap beszélgettünk, kibökte, hogy 7 évre vette fel, és havi 40.000.-ft a törlesztőrészlete.. én nem értem, ez hogy lehet, hogy ennyire sok? Ha jól számoltam, így a végösszeg 3,36 milló ft lesz. Ez szinte 100%-os kamat?! Vagy én számoltam valamit nagyon bénán? Mindenesetre a barátnőmet nagyon leszúrtam, hogy nem tájékozódott olcsóbb hitelekkel kapcsolatban, mielőtt ebbe beleugrott volna.. vagy én tudom rosszul, és ez az végösszeg teljesen normális?
2012. máj. 26. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod rosszul, és a végösszeg teljesen normális. Persze vannak ennél olcsóbb hitelek is, de azokhoz ingatlanfedezet kell, gondolom a barátnőd azért vett fel személyi hitelt, mert ingatlanfedezetet nem tudott/nem akart felajánlani.

Rosszul számolsz kamatot (a kamat az éves, és a fennálló tőketartozásból számolják), ennek a hitelnek a kamata olyan huszonpár % lehet.

---

Ha a te számításodat vesszük alapul, akkor egy 10milliós lakáshitel kamata, amit 30 évre vesznek fel, és 100.000Ft a havi törlesztőrészlete, az 260%, hiszen 30 év alatt 36milliót fizetnek vissza. Valójában a kamat a példában kb.12%.

---

Még egy példa (nem kioktatni akarlak, csak jobban jársz, ha tudsz kamatot számolni):

Kölcsönadsz nekem 1millió forintot, és azt mondod, hogy ráérek 10 év múlva visszafizetni, de 30% kamatot kérsz, és szerinted így 1.300.000Ft-ot kell visszaadnom neked. Én berakom a bankba 7%-os kamatra. Te hülyének nézel, én viszont tudom, hogy ez éves kamat.

Az 1. év végére van 1.070.000Ft-om

2. év: 1.144.900Ft

3. év: 1.225.043Ft

5. év: 1.402.550Ft

10. év: 1.967.151Ft

Ekkor visszaadom az 1.300.000-t, amennyit számoltál, te meg közben rájössz, hogy pl. az infláció miatt ez a pénz kevesebbet ér most, mint az 1millió, amit 10 éve kölcsönadtál.

2012. máj. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bizony, ez teljesen normális.
2012. máj. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 26. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!