Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bírósági végrehajtói felhívást...

Bírósági végrehajtói felhívást kaptam, nemfizetett telefon előfizetés miatt, mit lehet tenni hogy minnél kevesebbet fizessek be?

Figyelt kérdés

2008 és 2009 között volt egy tmobilos kártyám, használtam, de idő után nem fizettem és kidobtam. Fiatal voltam. felhalmoztam 31.500 ftos számlát ami alapján most egy ügyvédi iroda követel 80.000ft ot rajtam. Elköltöztem a régi cimemröl oda jött biztos levél, de most megtaláltak az új címemen és ide küldték a levelet. Mit lehet tenni hogy minnél kevesebbet fizessek be? Már ha csak a fele lenne az is jó lenne.

Kit keressek egyezkedés céljából? Tmobil vagy ügyvédi iroda?

Esetleg elévülhet a dolog? bár ez már ugye bírósági felszólítás, nem tudom lehetséges e?



2012. máj. 29. 13:32
 1/5 anonim válasza:
Valószínűleg fizetési meghagyást kaptál, ami aztán jogerőre emelkedett. --> így indult a végrehajtás. Azt javaslom, hogy a végrehajtót keresd fel, akitől a felszólítást kaptad, és fizess ki neki önként mindent - így a helyszíni foglalás, fizetési letiltás, árverezés STB költségeit is megspórolhatod. Ha fennállnak a feltételei, a végrehajtótól részletfizetés engedélyezését is kérheted.
2012. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. És velük érdemes beszélni a csökkentésről? Egyáltalán hogy állnak hozzá? Mármint gondolom örülnek neki hogy legalább ki akarom fizetni, mert tehetném hogy ugyan ugy nem foglalkozok vele mint eddig. Semmit nem tudnak lefoglalni mert nevemen semmi nincsen jelenleg.

Köszönöm mégegyszer.

2012. máj. 29. 13:41
 3/5 anonim ***** válasza:

Bírósági végrehajtás fázisában inkább fizess minél hamarabb, úgy úszod meg a legjobban. Minél többet húzod az időt, annál jobban ketyeg a késedelmi kamat és a végrehajtó is egyre több dolgot fog felszámolni költségként. Nem fogják hagyni elévülni, mivel minden egyes ajánlott levéllel (amit a bejelentett címedre küldenek, az nem számít, hogy esetleg elköltöztél és azt nem jelented be és így nem veszed át) újraindul az 5 éves elévülési idő.

Az, hogy jelenleg nem tudnak semmiből se végrehajtani nem akadály, mert akár 20 év múlva is fognak levonni a fizetésedből, vagy ha bármi (autó, lakás) lesz a neveden. Vagy pedig akár az örökségedből is foglalhatnak de lehet, hogy addigra már 200-300ezer lesz a tarifa.


Mivel már bírósági fázisban vagy, ezért nem valószínű, hogy bármilyen egyezkedésbe bele fognak menni (azt korábban szokás).

2012. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a birósági végrehajtó is ad részletet.
2012. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen már fel is kerestem. Nagy szájhúzva adott 6 hó részlet lehetőséget...tudnám miért nem örül inkább h egy marha legalább fizet...köszi mindenkinek!
2012. máj. 30. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!