Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jogosult vagyok...

Szerintetek jogosult vagyok igénybe venni az állami támogatást LTP esetén, ha van már régebben volt egy megtakarításom, ami lejárt, felhasználtam és felvettem kamattámogatott ft hitelt rá, amit még jelenleg is fizetek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 2 lakástakarék-pénztáram egyszerre nem lehet, mert csak egy után jár állami támogatás. Na de ha már lezártam a lakástakarékpénztáram és most nyitnék másikat, akkor erre kapok állami támogatást, ha az előző megtakarításom után igénybe vettem a kamattámogatott hitelrészt és ezt még fizetem?


elvileg ebben a jogszabályban benne van, de én nem találom: 215/1996 XII/23 kormányrendelet


köszi a válaszokat előre is.



2012. jún. 7. 12:22
 1/7 anonim válasza:
Igen, jogosult vagy az állami támogatásra. A már lejárt szerződésed - ha jól értelek - már hitelszámla, tehát másik megtakarítási (lakás-takarék) számlát bátran köthetsz. Ha van még kérdések ltp-vel kapcsolatban ne kímélj, már 7 éve ezzel foglalkozom.
2012. jún. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha pl. ma lejár egy megtakarításod, más holnaptól egy új számla égisze alatt jogosult vagy újra az állami támogatásra. Lehet egyébként több szerződésed, ha kedvezményezettet adsz meg rajtuk. Kedvezményezett csak egyenesági hozzátartozó lehet.
2012. okt. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor ebben az esetben az Utolsótól kérdeznék!:) Lehet több lakástakarékom csak családtag nevén.Ezt később hogyan tudom Én felhasználni?Vagy csak olyan családtag nevére érdemes kötni saját részre ltp-t,akivel együtt fogok élni a lakáscélban?:) Remélem érthető a dilemmám.
2012. okt. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha minden igaz, akkor értem a kérdést. Mivel családon belül (nem háztartáson) a szerződések összevonhatók, nem feltétlenül szükséges, hogy olyan személyek legyenek bevonva, akikkel együtt fogsz lakni. De mindenképpen az a legjobb, ha a szerződő te vagy és szerződésenként mást adsz meg kedvezményezettnek.
2012. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben (tehát ahogy javasoltad,hogy a szerződő Én legyek) a kedvezményezettnek milyen jogai vannak?

Továbbá olyan infód van,hogy LTP kötésénél mennyit keres kb. "rajtam" egy ügyitéző? Köszönöm!

2012. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként köszönöm,értetted a kérdést!:)
2012. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kedvezményezettnek joga van igénybe venni az állami támogatást, illetve a szerződés lejártakor joga van nyilatkozatban lemondani róla a szerződő javára.

A személyi bankár rajtad nem keres, hiszen tőled egy fillért sem fogadhat el, (csak a számlanyitási díjat, illetve maximum két havi megtakarítást vehet át elismervény ellenében) az elvégzett munkáért a Fundamenta fizeti.

2012. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!