Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy összegben kell visszafizet...

Egy összegben kell visszafizetnem a diákhitelt? Mi van, ha nem tudom fizetni?

Figyelt kérdés
Megszűnik a hallgatói jogviszonyom, mert nem sikerült elég tárgyat teljesítenem. Ilyenkor egy összegben követelik majd a diákhitelt? Nem tudok ennyit egyszerre befizetni, mire számítsak akkor?
2012. jún. 13. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérj részletfizetési kérelmet. Megadják ,és akkor kezd el havonta törleszteni.
2012. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják egy összegben kérni. Az iskola jelzi nekik, hogy megszűnt a hallgatói jogviszonyod, ők pedig jelzik neked, hogy ideje elkezdeni törleszteni.
2012. jún. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyösszegű, ha te mondod fel a szerződést.
2012. jún. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérik egy összegben és nem is jelzik, hogy törlesztened kell. De a törlesztést kezdd el, legalább a minimum összeget utald minden hónapban.
2012. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha nem jelzik, hogy törlesztenem kell, akkor honnan tudjam, hogy mikortól kell és mennyivel? És hogy kell fizetni? Nem jön csekk meg semmi? Utalni kell? Milyen számlaszámra?

Ezekről nem fognak tájékoztatni?

2012. jún. 13. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseidet mindent megtalálsz a szerződésben.Abba benne kell lenni,hogy milyen számlaszámra és mennyi %-ot fizess vissza havonta. Elolvastad a szerződésedet??
2012. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden információt megtalálsz a diakhitel.hu oldalon.


Meg a szerződésben, amit nyilván ELOLVASTÁL, mielőtt aláírtál, ugye? Benne van, hogy ők nem fognak neked leveleket küldözgetni, felnőtt vagy, már a te felelősséged, hogy ha felvettél egy hitelt, akkor tartsd észben és járj utána, mikor-mennyit-hova-hogyan kell fizetni.


Amúgy én is beleestem ebbe a csapdába, felvettem a pénzt, mondván majd törlesztem. Aztán egyszer csak küldték a levelet, de csak akkor, amikor már fél éves elmaradásom volt. Na azt fájt csak igazán kifizetni, egy hónapig a szó szoros értelmében kenyéren és vízen éltem, mert csak 5 ezer Ft-om maradt egész hónapra. Utána már tudtam, hogy okosabb inkább az 5 ezret utalni havonta, mint annyiból élni.

2012. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Elolvastam a szerződést, de nyilván nem emlékszem ilyenekre, mert az már 5éve volt és akkor különösebben nem is foglalkoztatott a dolog.

A szerződésem meg nincs nálam, mert közben elköltöztünk vidékről és a szerződés az otthoni lakásban van.

Ha felkeresem őket személyesen, akkor sem adnak felvilágosítást? Vagy legalább egy másolatot a szerződésről?

2012. jún. 13. 22:29
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én az első szakot egy év után otthagytam és jelentkeztem egy másik szakra (nem találtam meg a számításomat, rossz mérnöki kart jelöltem meg). Október körül automatikusan jött a levél, hogy mennyivel tartozok és mennyi lesz a havi részlet. Akkor már dolgoztam, így egy összegben visszafizettem. Következő évben felvettek egy másik mérnöki szakra (amit be is fejeztem, sőt munka mellett lassan a másodikat is), akkor újra kérhettem volna diákhitelt.
2012. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!