Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apámnak tartozása van, és...

Apámnak tartozása van, és lehet átadják a végrehajtónak, ha jönnek végrehajtani az én cuccaimat is elvihetik?

Figyelt kérdés
Bejöhetnek az én szobámba is?
2012. jún. 18. 10:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ha egy lakcímen vagytok, akkor igen.

A cuccaidat elvitele a következőképpen történik. Ha bizonyítható, igazolható, hogy a Tied, akkor nem vihetik el, vagy abban az esetben sem, ha magáról az ingóságról megállapítható, feltételezhető, hogy nem az Apádé.

Például egy cumisüvegről, melltartóról nem fogják azt feltételezni, hogy az övé, de egy TV-ről és hasonlókról, amiről egyértelműen nem lehet megállapítani, hogy kinek a tulajdona lehet, azt már vihetik. Ha Te igazolni tudod valahogyan, hogy a saját vagyonodhoz tartozik, akkor azt nem vihetik el, hiszen nem az Apádé.

2012. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Ha az én cuccaimhoz hozzányúlnak biztos nem hagyják el a házat ép kéz-lábbal. Apámnak semmi köze az én dolgaimhoz, amit én magamnak vettem az összerakott pénzemből azt nem fogják elvinni az biztos.

Sajnos nem tudom számlával igazolni hogy az enyémek a cuccok. Több százezer forint értékű műszaki cikk. (cd lejátszó, lemezjátszó, számítógép stb.)

2012. jún. 18. 10:38
 3/18 anonim ***** válasza:
Vidd el őket valaki ismerőshöz!
2012. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a végrehajtó egyszer csak megjelenik nálatok. Van ilyen is persze, de ez már nagyon végső dolog.

Először jelzálogjog-bejegyzés ingatlanra, gépjárműre, ha van ilyesmi...

2012. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha a faterod úgy gondolja, meg vannak a lehetőségei, hogy eltolja a kilakoltatást jó pár évre. Csak keresgélni kell a neten.


Én látok arra lehetőséget, hogy idővel jogilag buknak a bankok, és akkor rengeteg ember kerül olyan helyzetbe, hogy kilakoltatták őket, de igazából túlfizetésük volt.

2012. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A ház nem a faterom nevén van, csak ide van bejelentve, nem is lakáshitel a hitel. Akkor is bejöhetnek a végrehajtók és akár el is vihetik azt amiröl nem tudjuk igazolni hogy nem az övé? pl cd lejátszó, tévé, számítógép,
2012. jún. 18. 18:06
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez így már érdekesebb...


Szerintem nem mehetnek be, de lehet, hogy ennek ellenére be akarnak majd kukkantani. De nem ismerem sem az ide vonatkozó jogszabályokat, sem a behajtói trükköket.

2012. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ha az én cuccaimhoz hozzányúlnak biztos nem hagyják el a házat ép kéz-lábbal."


Hahahaha :DD


Azt hiszed, hogy majd a végrehajtó leáll veled boxolni?

Ő ugyan nem fog hozzányúlni semmihez, ha te ott elkezdesz emberkedni, egyszerűen rendőrt hív, aztán majd bunyózhatsz azokkal, mikor rádtörik az ajtót, meg telenyomják az orrod könnygázzal, aztán bevisznek a fogdába.


Itt van egy jó kis hasonló játszma a múlt hétről. Az 57. perctől van vége a mókának. Pedig azok negyvenen voltak...


http://www.youtube.com/watch?v=7RaW9AYXuXs

2012. jún. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Érdekes videó. Mit keresett ott echelon prófétája?


Ha a faterra ráverik az ajtót, akkor a rendőrség ki is fizeti majd annak az árát? Hiszen ezzel egy harmadik félnek okoznának kárt.

2012. jún. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az ingóságvégrehajtás a gyakorlatban úgy működik, hogy a végrehajtó értesít róla, mikor megy ki végrehajtani, és valaki legyen ott. Ha nem vagy ott, akkor két tanú jelenlétében - jegyzőkönyvezve - rendőrség által feltöreti a zárat. Majd nem elviszi a dolgokat, hanem felveszi listára, ami szerinte értékesíthető, és hogy mennyit fedez a tartozás összegéből annak értéke. Majd elmegy, a cuccok nálatok maradnak, csak éppen nem rendelkeztek már felette. Aztán egyszer értesít arról, hogy elszállítja őket, vagy egy részét (gondolom, amit sikerült értékesíteni). Ha a dolog nem kell senkinek, akkor idővel az eredeti tulajdonos visszakapja azokat, és más módon próbálja behajtani a tartozást, mivel az ingóság végrehajtás nem járt eredménnyel.


Ha vannak műszaki cikkeid, akkor azokat - miután megkaptátok az ingóságvégrehajtásról az értesítést - vidd át valamelyik ismerősödhöz, és ne beszélj róla. Ugyanis ezt nem szabadna, mert jogellenes. De ha csöndben vagy, akkor biztosan nem derül ki.

2012. jún. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!