Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta ad hitelt zártkerti...

Fundamenta ad hitelt zártkerti ingatlanra?

Figyelt kérdés

Beszéltünk egy fundamentással és rákérdeztünk, hogy nem kizáró ok az ha zártkerti az ingatlan, azt mondta hogy nem, csak az a lényeg hogy a tulajdoni lapján lakóházként szerepeljen.

Találtunk egy ilyen házat, elmentünk az ingatlanközvetítőhöz és elmondtuk hogy miként szeretnénk megvenni a házat, erre azt mondta hogy még a fundamenta sem ad zártkertre hitelt mindegy hogy mi van a tulajdoni lapon.

Most akkor mi az igazság?

Van valakinek hasonló tapasztalata?



2012. jún. 22. 19:41
 1/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

én úgy tudom, hogy a lakástakarék-pénztár nem költhető zártkerti ingatlanra.

A jogszabály, mely az LTP-ről ír leírja, hogy mire lehet fordítani, de nekem úgy rémlik, hogy belterületi lakóházra lehet csak...



A zártkerti ingatlannal egyébként az a baj, hogy hivatalosan zártkerti besorolás nincs már, hanem az önkormányzattól kell igazolást kérni, hogy milyen besorolású az ingatlan. Elvileg az önkormányzat kérésére a földhivatal átminősíti, de nekem pár hónapja volt olyan ügyem, hogy az önkormányzat leírta, hogy már belterület az ingatlan, de a földhivatal nem írta át. azt mondták, kérje az önkormányzat, de az önkormányzat azt mondta, hogy akkor a többi házat is át kell minősíttetnie és nincs rá pénz. Egyedibe lehet kérelmezni így a banknál a hitelt. 2 bankot tudok, akik elvileg adnak rá hitelt, de nem LTP-set, mert az állami támogatás kifizetése úgy tudom zártkertre nem lehet...

2012. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nem bírtam magammal és felmentem a Fundamenta oldalára.

Adnak zártkertre...


"A Fundamenta-Lakáskassza Zrt hitelfedezetként az alábbi ingatlan típusokat fogadja el: lakás, lakóház udvar, tanya, beépítetlen terület, hétvégi ház, üdülő, nyaraló, üzlet, iroda, zártkert gazdasági épülettel valamit garázs.


Az alábbi ingatlan típusok hitelfedezetként történő elfogadása kizárt: Mezőgazdasági célú ingatlan, szántó, legelő, erdő, rét, halastó, gyümölcsös."


"Minimálisan elvárt forgalmi érték hitelfedezetül szolgáló lakóingatlan esetében: 5.000.000,- Ft

Minimálisan elvárt forgalmi érték nem lakóingatlanok és tanya esetében: 1.500.000,- Ft"

2012. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

akkor nem értem hogy az ingatlanos aki hirdeti azt a házat miért mondta ezt.

Köszi hogy utánanéztél!!

2012. jún. 24. 09:20
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

azt sajnos nem tudom.

Neki gondolom az a célja, hogy foglalózzatok, ő megkapja a jutalékát, a többi nem érdekli...

2012. júl. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!