Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » HSBC csekk beváltás magyarorsz...

HSBC csekk beváltás magyarországon?

Figyelt kérdés
Kint dolgoztam máltán és az utolsó csekkem hazaindulás előtt kaptam így nem volkt időm beváltani. Egy HSBC-s csekkről van szó, ilyen bank pedig nincs magyarországon. Az OTP-be azt mondták 60nap után kapom meg csak a pénzt. Az érdekelne van-e rá mód, hogy hamarabb kiválthassam itthon a csekket? Köszönöm.

2012. jún. 26. 14:36
 1/2 anonim válasza:

Nekem is pontosan ugyanez a gondom, az utolsó fizetésemet nem tudtam felvenni Angliában.


Egyelőre ott tartok, hogy OTP-be a számlámra akartam kikérni forintban. Ott azt mondták, hogy 1 hónap idő (fedezetvizsgálatot indítanak" és ez kerülhet 30-70 dollárba.


Aztán ajánlották Western Uniont... oda is mentem egy pénzváltóba ahol vannak ők is, azt mondta a srác, hogy egyáltalán nem fogadja el, sőt szerinte Magyarországon egyáltalán nem lehet.


Most nézelődtem a neten, hogy HSBC-nek van-e társ bankja... megpróbálom az OTP másik fiókjában, ha nem, akkor bankról bankra fogok menni, mert azt is olvastam, hogy más bank más ajánlatot szokott tenni az ilyenre.


Ha sikerrel járok valakinél korrekt, rugalmas ügyintézéssel, mind pénzben, mind időben leírom, hogy hogyan sikerült.

2012. szept. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nos, utánajártam a dolognak


A következő bankokban jártam:

OTP, Budapest bank, FNB bank (ott az ügyintéző az Erste nevében is nyilatkozott, mert ott dolgozott korábban), Unicredit bank, Raiffesien bank és végüls a Western Union (ami persze nem bank)


Sehol sem fogadják el a csekket, ugyanis ez úgynevezett "kikérési csekk" melyet devizaként számolnak el, és csakis számlára lehet kikérni. Ha nincs az adott banknál számlád, akkor el is lehet felejteni.


A legolcsóbb az Unicredit bank, ők 1000 forintért (és egy hónap idő alatt) intézik el az egészet, sőt náluk lehet nyitni font alapú számlát és az Alkotmány utcában tartanak is fontot Budapesten.


Nyitottam számlát náluk, elindítottam a kikérést, kiveszem a pénzt és meg is szüntetem a számlát. Sajnos egyszerűbb és gyorsabb megoldást nem találtam.

2012. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!