Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bedőlt lakáshitel eladás után...

Bedőlt lakáshitel eladás után fennmaradó 1 millió ft-ot a végrehajtó cég kiadja havi törlesztésű dologba?

Figyelt kérdés
Bedőlt a lakáshitelünk, nem bírtuk tovább fizetni, eladnánk a házat de jóval áron alul, maradni fog kb.1 millió amivel még tartozni fogunk továbbra is a végrehajtó cégnek (már náluk az ügy) Kiadják azt havi törlesztésre vajon? Volt már így valaki?
2012. júl. 13. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen. Ha még tartoztok, akkor bizony viszik azt is.

De nem havi törlesztésben, hanem egyben.


Havi törlesztésben a fizetésből vonnak, ami megvan egyben, azt viszik is egyben.

2012. júl. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De nincs egyben ennyi pénzünk, sőt semennyi. Fizetése van a férjemnek még valamennyi.

Ezért kérdezem.

Az világos hogy ha LENNE ennyi pénzünk még csak úgy pluszban vagy bármi ingóságunk, akkor azt vinnék még az 1 millió fejében. De nincs,

2012. júl. 13. 08:57
 3/11 anonim ***** válasza:
99%, hogy meg lehet velük egyezni. Ugyanis a végrehajtónak is az a jó, ha teszem azt az 1M-ót havi 50e-rel rendszeresen törlesztitek, mintha elkezd pereskedni és kockáztatja, hogy semmit nem tud a végén lefoglalni és pl.a családban a kereső feketén dolgozik tovább, hogy megússza a fizetést.
2012. júl. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Mondjuk egy kérdés még felmerült, mert elolvastam még egyszer a kérdésedet, és rájöttem, hogy nem egyértelmű: bíróság végrehajtónál van az ügy, vagy behajtó cégnél?? Mert olyan, hogy "végrehajtó cég" nincs.


Ha bírósági végrehajtás indult, akkor kedves 2., milyen pereskedésről beszélsz?? A végrehajtáshoz nem kell pereskedés. A végrehajtó saját hatáskörben visz, amit tudok.


És igen, ha marad egymillió tartozás, azt vonják továbbra is, ha nem tudják egyben, akkor részletben a fizetésből. Plusz sajnos továbbra is növekszik a végrehajtási költségekkel. :(

2012. júl. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

bírósági végrehajtó. És közben kiderítettem, hogy a fizetés 33%-ig fogják tovább vonni...:(

Javasolták a feketézést és minimálbért, de ezt nem tudjuk megtenni mert nem olyan a munkánk.

Csak azért írtam le ha valaki hasonló helyzetbe kerül el tudja olvasni itt.

Köszi a válaszokat!!

2012. júl. 13. 10:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, egy letiltás: 33%

Ha több is van, akkor max. 50%.

2012. júl. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 4/


A kérdező azt írta, hogy végrehajtó CÉG. Annak semmiféle hatásköre nincs.


A bírósági végrehajtónak vannak hatáskörei per után - és mint kiderült erről is van szó.

2012. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Feltételeztem, hogy erre gondol, mivel az BEHAJTÓ CÉG.

Ezért írtam, amit írtam.

2012. júl. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat bírósági végrehajtó áll a papíron! Nem írtam pontosan.

De a lényeg ez hogy egí követelés után a fizetés 33%a...amíg ki nem fizetődik az egész.

2012. júl. 13. 15:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van - de önként lehet nekik többet fizetni és akkor hamarabb vége.
2012. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!