Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gyesen vagyok 6 hónapja az...

Gyesen vagyok 6 hónapja az élettársam meghalt 2gyerekkel maradtam. Kisit megszorultam anyagilag valahol gyesre adnak hitelt vagy ne is próbálkozzak?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Maximum a Provident ad,de az elég drága,és először csak 30.000.- körüli pénzt kaphatsz.Bankoknál ne is próbálkozz.Viszont megpróbálhatod,hogy a gyerekek kaphatnak-e árvaellátást,ha a párod volt az apjuk.
2009. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom a választ de FOGADD ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!
2009. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Bank biztosan nem ad hitelt, lehet uzsorakölcsönnel kísérletezni, csak nem érdemes, mert még mélyebbre ránt.
2009. júl. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankok azért nem adnak kölcsönt, mert tudják, hogy úgysem tudnád visszafizetni...

A te érdeked is, hogy ne adósodj el teljesen!!!


Persze, vannak olyan cégek, akik pont az olyanokat keresik, mint amilyen te is vagy : kétségbeejtő helyzetben pár tízezernyi forinttal akár a lakásodat is megszerezhetik maguknak könnyedén! :[

Iszonyatos kamatokkal adják a kölcsönt, mire észreveszed, már nem tudsz mit csinálni.


Én azt javasolnám neked, ha a lányom lennél, hogy NE vegyél fel kölcsönt, inkább próbálj valami más módot találni :

- néhányórás munka? (takarítás, éjszakai árufeltöltés, gyerekfelügyelet)...

- Önkormányzati segély? (mindig van lehetőség a kisgyerekesek segítésére)... Máltai szeretetszolgálat?...


Ha szolgáltató számlákkal vagy elmaradva, akkor a szolgáltatóknál van lehetőség a részletfizetés kérésére! (Gáz, villany, stb.)


Próbálj segítséget kérni a szüleidtől, élettársad szüleitől (nekik a gyerekek az unokáik!), testvérektől, rokonoktól... Ne szégyenkezz, inkább gyorsan próbálj cselekedni, nehogy a végrehajtó mindeneteket elvigye fillérekért cserébe!


Most még csak kicsit vagy megszorulva anyagilag, de egy hitellel pár hónap múlva kétségbeejtő helyzetbe keveredhetsz! :[

(Ezeknek a cégeknek az a módszerük, hogy a hitel fejében jelzálogjogot jegyeztetnek a lakásodra, mire észbe kapsz, már az övék a lakásod, te meg az utcára kerülsz a gyerekeiddel!)

2009. júl. 16. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én a helyedben a családsegítő szolgálathoz fordulnék, ott egy családgondozó segít utánanézni, hogy jogosult lehetsz-e lakásfenntartási támogatásra, esetleg be tudnak venni adósságkezelő programba, ha az szükséges, adhatnak rendkívüli gyermekvédelmi támogatást...stb
2009. júl. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!