Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőknek vmi irodai...

Pályakezdőknek vmi irodai munka Budapesten? Szerintetek mit csináljak, hol próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy pályakezdő vagyok, most van egy jogi asszisztensi okj-m meg mellette levelező egyetemre járok, és szeretnék dolgozni, de sehol sem találok olyan munkát,ami jó lenne mivel mindig mindenhova 2-3 éves szakmai tapasztalatot kérnek, és igy nem tudok elkezdeni sehol sem dolgozni. és már teljesen el vagyok keseredve. Szerintetek mit csináljak, hol próbálkozzak?
2011. szept. 20. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ügyvédi irodát ajánlanék, először valószínűleg sima "titkárnői" állást kapnál, de ez idővel változhat!

Mert ugye a lényeg, hogy valahol el kell kezdeni...


Nem tudom, hogy anyagilag megengedheted-e magadnak, de ha igen, akkor lehet, hogy akár fizetés nélkül is el kéne menned pár hónapra, és utána, amikor már írhatsz gyakorlatot az önéletrajzba, fizetős állást keresni.


Tudom, hogy nem ideális megoldás, de én is csak ezt tudtam csinálni. :(

2011. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
küldd el olyan helyekre is a pályázatod, ahol kérnek tapasztalatod, nem tudhatod, hogy kinek leszel szimpatikus
2011. szept. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csúnyán hangzik, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy nagyobb kedvvel vesznek fel pályakezdőt a cégek.

Én jelenleg 3 év szakmai tapasztalattal keresgélek, és eddig 3 helyről kaptam vissza, hogy pályakezdőt vettek fel, mert az kevesebb fizut kér...

Ebből kiindulva jók az esélyeid!


Tényleg küldd el olyan helyre is, ahol kérnek szakmai tapasztalatot, max látják, hogy bátor és bevállalós vagy.

2011. szept. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is érdekes, mert pl. mikor én pályakezdőként kerestem, ilyen kifogások voltak:

- minimum fél év, de inkább egy év tapasztalat kell,

- biztosan elmennék szülni.

Szóval cserélnünk kéne: te megmondod, hol keresnek kezdőket, mi meg elmondjuk, hol keresnek tapasztaltakat. :P

2011. szept. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A pályakezdős dolog engem is érdekelne, 1 éve keresek munkát, az elmúlt napokban min 20 helyre elküldtem, erre csak a Zepter írt vissza, az is tévedésből került a szórásba. :/
2011. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!