Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákként (egyetemista) melyik...

Diákként (egyetemista) melyik banknál érdemes számlát nyitnom?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy összességében melyik banknál érdemes számlát nyitnom? Nekem muszáj mert a kollégiumi díjat kell átutalni, meg az ösztöndíj is erre a számlára érkezik.
2009. júl. 16. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
OTP JUNIOR
2009. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a CIB-et tudom neked javasolni. Egyetemista koromban nekem OTP Junior volt, de az OTP nagyon undormány bank. Amikor az lejárt, átmentem a CIB-hez. Bár náluk kezdtem volna! Ugyanúgy ingyenes a bankszámla 26 éves korig, csak pörgős az ügyintézés, nem kell fél napot sorban állni, főleg, hogy az ügyfelek ülve várakoznak, nem úgy, mint az OTP-ben... Amit leírnak, az úgy van. Az OTP-nél volt olyan, hogy egyszercsak nem engedte a rendszer a bankkártya használatot=> O Ft lett a beállított limit CSAK ÚGY => be kellett menni személyesen, fél nap... Máskor jött az SMS, hogy nem fizettem valami hiteltörlesztőrészletet, anélkül, hogy valaha hitelt vettem volna fel => telefonálgatás, idegeskedés órákon keresztül.


Szerintem bármelyik bank jobb, mint az OTP!


Itt találod a CIB-es junior számla leírását:


[link]

2009. júl. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
57%

Az OTP-Junior számlát nagyon nem ajánlom...


A gyerekeimnek sajnos ilyet igényeltünk évekkel ezelőtt, én hülye akkor csak azt néztem, hogy ingyenes a havi számlavezetési díja, de aztán a használat során jött ki, hogy :

- mindössze 1 db ingyenes ATM készpénzfelvét van a díjban...

- még a NetBank átutalások után is díjat számolnak fel...

- szinte semmi szolgáltatása nincs!


Pár hónap múlva (mikor a fiam is 18 éves lesz) inkább a K&H Banknál fogok bankszámlát nyitni a gyerekeimnek, én is itt vagyok 3 éve, szerintem SZUPERJÓ!


Nekem "Emeltszintű Elektronikus Számlacsomag"-om (havi 500 Ft), amihez igényeltem egy dombornyomású MasterCard kártyát, amivel a neten is vásárolhatok, amellett ingyenes baleset-, poggyász- és utasbiztosítást ad.

A számlacsomag szolgáltatásai :

- havonta 4x ingyenes ATM készpénzfelvéti lehetőség

- a NetBankban minden átutalásom költségmentes

- minden csoportos megbízásos átutalásom költségmentes

- MobilInfo szolgáltatás díjmentesen

- NetBankhoz elektronikus bankkártya és bankártyaolvasó

- a számlacsomagban 700ezer Ft értékben élet- és balesetbiztosítás van benne...


Külön szuper, hogy a dombornyomott bankkártyához nem kellett sem jövedelem átutalás, sem elhelyezett összeg a számlán, 5000 Ft számlanyitási összeggel megkaptam (szemben az OTP-vel, ahol ezt csak rendszeres jövedelem átutalással és 500ezer Ft számlán levő összeggel kaphattam volna meg). :D


Szóval, a gyerekeimnek is inkább ezt az Emeltszintű Elektronikus Számlacsomagot fogjuk igényelni, mert ez havi 500 Ft-ért sokkal több szolgáltatást nyújt, mint az ifjúsági számlák. (A biztosítások és a dombornyomott kártya, meg az ingyenes átutalások az erényei.)


A CIBEZZ! számlát sokan dicsérik, főleg diákok, nem ismerem ezt a bankot... (Úgy emlékszem, ebben is költségekkel jár még a Netbankos átutalás is.)


A bankok weboldalain érdemes átböngészni a bankszámlacsomagok kondiciós leírásait, ebből pontosan kiderül, melyik számlacsomagban mi lesz ingyenes vagy költséggel járó szolgáltatás.

2009. júl. 17. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!