Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mastercard Paypass és Masterca...

Mastercard Paypass és Mastercard Prepaid, ugyanaz?

Figyelt kérdés

Mostmár teljesen összezavarodtam. Lényegében ugyanarra jó és ha csak a szavak jelentését nézzük, akkor utóbbi jelentése mastercard "feltöltőkártya"/előefizetett, a paypas pedig pontosan ez.

Viszont mindenhol azt olvasni, hogy Magyarországon nem kapni prepaid kártyát, csak különböző nemzetközi szerveken keresztül (pl. moneybookers). Mostmár felvilágosítana valaki, hogy mi a helyzet, mert lassan azt sem értem az egészben, amit eddig értettem!? Nagyon megköszönném, fontos lenne!



2012. júl. 29. 02:22
 1/4 anonim ***** válasza:

PayPass-szal érintés nélkül tudsz fizetni az arra alkalmas terminálokon, vagyis csak odatartod a kártyád a terminál elé, és kész a tranzakció. Nem kell lehúzni, pin kódot megadni és nem kell a kártyát kiadni a kezedből.

Amennyire utánna tudtam olvasni, a prepaid lényegében egy számla nélküli kártya, ahol magára a kártyára lehet pénzt feltölteni, majd azt elkölteni.

2012. júl. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz!


A prepayed az, amit mondasz és az valóban nem elérhető magyar banknál.


A paypass az a technológia, amikor nem kell magát a kártyát lehúzni, hanem egy rádiófrekvenciás chip-et, ami lehet egy matricába vagy karórába építve, csak oda kell érinteni a terminálhoz.

2012. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sajnos azt hogy a magyarországi mutyisztáni bankoknál mi van azt nem tudom.

Viszont az osztrák oldalon van rá lehetőség hogy egy prepaid kártyát igényelj kell hozzá egy személyi és egy lakcím kártya és kész. Bővebben " prepaid-karten.at " ezegy teljesen bankfüggetlen kártya. Mastercard és ezzel bárhol tudsz fizetni küldöldön és a neten is. 3 éves díja 24€ feltöltésenkénr kb 4€ Fizetés vele ingyenes pénzlevétel horror áron :-)

De ezeket lehet neten is intézni de ha helyben vagy akkor 4,5 perc és késza akártya és futhatsz is vele fizetni.

Érdemes megnézni az ajándékba adható kártyákat is a mastercard-nál.

Német lehetőség linkje

[link]

2012. aug. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az osztrák oldal webcíme: Nekem ilyen van Netre a legjobb

[link]

2012. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!