Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel hamis munkáltatóival?

Hitel hamis munkáltatóival?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám, de szeretnék felvenni 150 ezer ft kölcsönt. találtam is egy bankot aki csak egy telefonszámot és adó azonositót kér a cégtől ahol dolgozom (dolgoznék), ez szerint informálódnak hogy van e munkahelyem. Havi 5000el törleszteném. mi előtt valaki jön azzal hogy munkahely nélkül ne vegyek fel kölcsönt : azért akarom fizetni kis összeggel amit biztosan ki tudok fizetni és ha több pénz ál a házhoz akkor leteszem egészben. sajnos most nagyon szükségem van erre a pénzre. Ha én megbeszélem egy vállalkozó ismerősömmel hogy falazzon neekm a telefonban ha hivja a bank, utána tudnak máshogy is nyomozni? Ha igen, hogyan? ekkora összegnél nagyon érdekli őket?

2012. aug. 9. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik bank, de elméletben járható út, csak kockázatos.
2012. aug. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Smartguy86 ***** válasza:
57%

Ugye nem gondolod, hogy a bankok felhívják az ügyvezetőt a cégnél, majd amit az mondd, azt 100%-ig el is hiszik, és már adják is a zsebedbe a pénzt? :DDDD


Neeem. Le fogják kérdezni a NAV-tól, vagy hiteles bérkartont kérnek a cégtől, amit be kell nyújtani. Azt pedig nem kapsz, csak úgy, ha az ismerősöd be is jelent téged, azzal meg ő nem járna jól...

2012. aug. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyan bankról, amelyik munkáltató jövedelemigazolás nélkül adott volna bármilyen összegű hitelt. Tehát rendes, hivatalos munkáltató kellett hozzá, aki ezt az igazolást kiállítja. Olyan munkáltatót, aki haveri alapon vásárra viszi a cége bőrét, még nem láttam.
2012. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 okoskatörp ***** válasza:

Ilyen kis összegnél valószínűleg a bank megelégszik egy telefonos adategyeztetéssel, nem fog NAV igazolást kérni. Ellenben minden esetben lekérik a munkáltató státuszát(!), ha a cég a NAV-nál sáros vagy végrehajtás van ellene, nem fogadják el az igazolását.


Felhívnám a figyelmet azonban, hogy az ilyen kamu munkáltatói hitelezési csalásnak minősül, ennek minden jogkövetkezményével. Például, a cég és az igazolást kérő azonnal negatív KHR-es lesz, ha a dolog valahogy kiderül.

2012. aug. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

50-50 % esélyed van hogy sikerül- e vagy sem.


A bank közvetlenül nem kérdezhet le a NAV-tól olyan adatokat, amelyek adótitoknak monősülnek, kizárólag a publikus adatokhoz férhetnek hozzá.


Az hogy megelégszenek-e azzal hogy felhívják a munkáltatót vagy sem, szintén 50- 50% ( ezek után pedig nem minden esetben kezdenek el "nyomozni", tehát tényleg van olyan, hogy megnyugszanak, ha az üv azt mondja hogy a jóskapista ott dolgozik:))


Ha bármi okból kiderül hogy csaltok, az a legkevesebb hogy KHR-re kerültök.

A bank hivatalból feljelentést is tehet, aminek elég szomorú következményei lehetnek.


Mindezek alapján döntsd el, megéri - e 150 ezerért kockáztatnod?

2012. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segitseget mindenkinel, talaltam mast ahol 300 ezret adnak szemelyire, igy nem kell csalnom. :) holnap mar intezem is
2012. aug. 9. 22:24
 7/7 anonim válasza:

A napali tagozaton tanuló középiskolás Ismerősömet autó lizing ügybe, (mondva tanúként) készfizető kezesként rángatták be úgy, hogy a lizingelő, hamis munkáltató igazolást csatolt be.

Ebben az ügyben egy hatmilliós audi-hoz jutott hozzá a hitelező- kezdő könyvelői fizetésével. :)

A mai napig a banktól senki sem nézett útána az apeh-nél hogy valótlan hamisak a hitelező által becsatolt iratok.

2016. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!