Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszafizessem a pénzt, ki...

Visszafizessem a pénzt, ki mit tenne? Adminisztrációs hiba miatt, érkezett a számlámra 580. ezer forint. /lejárt betétlekötés/

Figyelt kérdés
Fel is vettem a pénzt, habár sejtettem, hogy nem az enyém. Egész nap azon gondolkoztam, honnan lehet ez a pénzem? Most hívott egy banki ügyintéző, gondolom aki a ludas a tévedésben, és nagyon szépen kért, hogy fizessem vissza a pénzt a számlámra. Nagy a kísértés, hogy ne tegyem...bár a lelkiismeretem nagyon tiltakozik. Mi fog történni, ha megtartom? Milyen következményei lesznek annál aki tévedett a bankban? TI MIT CSINÁLNÁTOK?
2009. júl. 24. 08:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha jogilag nem a tiéd a pénz és nem adod vissza, akkor ez LOPÁS-nak számít! Ha nem adod vissza, nem fogják annyiban hagyni, még a rendőrséggel is meggyűlik a bajod. Gondold át, hogy megéri-e?!
2009. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem adod vissza,és a Bankban betudják bizonyítani,hogy nem volt jogod hozzá,megbüntetnek.Ha pedig nem bizonyítható,akkor a hibás ügyintézőnek kell visszafizetnie,és valószínűleg el is bocsájtják.Ha megtartod,akkor nemcsak lopsz,hanem tönkre teszed egy másik ember életét,és vele fizetteted meg a kapzsiságodat.
2009. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul először annak kellene visszafizetnie, aki tévesen utalta, még az állásából is kirúghatják, aztán utána persze jön a jogi procedúra, merthogy a tévedésből felvett pénzt vissza kell adni.
2009. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagy lenne a kísértés! De az a pénz nem téged illet ezt te is tudod, így add szépen vissza, az a tiszta. Jobb lesz a lelkiismeretednek is.
2009. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Úúúh, de sajnállak! Biztos nagy a kísértés!! Én inkább visszatenném, mert nagyon parás vagyok! :-) De légyszi majd írd már meg, hogy mi lett végül a sorsa! Nagyon érdekel! :-)
2009. júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Tegnap visszakerült a pénz a jogos tulajdonosához. Így helyes. Tiszta a lelkiismeretem. Az vesse rám az első követ, aki nem játszott volna el a gondolattal...
2009. júl. 25. 06:35
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Hát jó nagy marha vagy barátom!


Tudod mikor adtam volna vissza, a bankban az ügyintézóre verték volna rá aki elbaxta, téged semmiféle inzultus nem érhetett volna hiszen a te számládra utaltáka pénzt+


A mi a te számládra kerül az a tiéd!!


HA lett volna egy kis sutnivalód kiveszed a pénzt és ezután bejelented hogy ellopták a bankkártyádat, vagy elvesztetted.


Na akkor aztán mi lett volna...

Semmi mégcsak hozzád sem nyulhatnak ha esetleg jogellenes amit csináltál, de kétlem hogy az lett volna ha megtartod a pénzt!!


Nekem miért nincs ilyen szerencsém baxameg!!!

2009. júl. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha jogilag nem a tiéd a pénz és nem adod vissza, akkor ez LOPÁS-nak számít! Ha nem adod vissza, nem fogják annyiban hagyni, még a rendőrséggel is meggyűlik a bajod. Gondold át, hogy megéri-e?!



Ez a válasz komplett baromság!!!


Ennyi erövela talált pénz is lopás ha nem adod vissza??


Az a lopás amikor eltulajdonitod más pénzét tehát ha te elveszed azt ami nem a tiéd, de ha a te számládra pénz kerül akkor az a te pénzed, hiszen a te számlád!!!


Szerinted hogy mossák tisztára a pénzeket a bankokon keresztöl? egyik számláról átutaljáka másikra csak a számlatulajdonosok papíron mások...

2009. júl. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát kedves "barátom"! A bankkártya útját, illetve, hogy ki, hol használta, simán le tudják követni. Azzal meg hülyének nézed az embereket, ha azt hiszed nem jönnek rá, hogy miután levetted a pénzt, azután jelented be, hogy ellopták/elveszett a kártyád?! Akár pénztárnál, akár automatából veszed fel a pénzt, KAMERA rögzíti.
2009. júl. 28. 07:01
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, mint kiderült, futólag ismerem is az ügyintézőt aki elrontotta a dolgot. Nem fogom tönkre tenni egy ember életét, azért, hogy nekem legyen 580.ezrem, őt meg 25 év után kirúgják!
2009. júl. 28. 07:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!