Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Véleményetek szerint megéri...

Véleményetek szerint megéri hitelt felvenni egyetemi tanulásra Amerikában egy 2 éves képzésre, ahol egy év 18. 000. 000 forint?

Figyelt kérdés
Azt tudni kell, hogy a statisztikák szerint, akik ezeken az egyetemeken végeznek, azok pályakezdőként 3-4 év alatt tudják visszaszerezni ezt a 39.000.000 forintot, vagyis egy évben kb. 12-15 milliót kereshetnék így.
2012. aug. 27. 01:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor meg is válaszoltad a kérdés anyagi oldalát, de a választ csak Te tudhatod valójában.
2012. aug. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

el se kezdet a munkát már adósságba kerülnél.

És ha a statisztikád nem jön be?

Nem ajánlom semmiképp ugyanis benne van a pakliban az is hogy a hátralévő életed tönkreteszed.

2012. aug. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Hitelt SOHA nem érdemes felvenni. Az csak látszólagos megoldás.
2012. aug. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
2 éves egyetem amerikába ?
2012. aug. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És ki fog ennyi hitelt adni a semmire?
2012. aug. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lol. Nem éri meg, ha meg is érné nem hiszem, hogy a sarki bankban csak úgy hozzád vágják.
2012. aug. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amerikában nincs 2 éves egyetem. Alapozó képzés legalább 3-4 év. Nem vagyok nagyon jártas a témában, de itt általános dolgokat tanítanak, ez az alapképzés, ezzel már van olyan szakma, ahol el tudsz helyezkedni, azonban vannak olyanok, amik esetében meg kell csinálnod még egy "szakképzést", az megint 3-4 év.
2012. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még azzal is kell számolnod, hogy a megélhetés sem két forint. Gondolom valamelyik nevesebb egyetemet nézted, ezekkel a 'baj', hogy nagyon drága ott az élet, szállás, kaja stb, mivel tudják, hogy a diákok kifizetik. A jegyzetekért, könyvekért is fizetni kell, az is horribilis összeg.

18 millió/év egyébként irreálisan magas összeg!!!! Angliában az oxfordi collage-okban a tandíj 10 millió körül mozog/év.

2012. aug. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

2 X 18 millió = 39 millió ? (Nem tudom, hogy számoltál-e kamatokat vagy sem, de szerintem ez még kamatokkal sem stimmel, mert akkor viszont jóval magasabb lenne ez az összeg, hiszen jelzáloggal fedezett hitelek kamata is min. 11%, ami 3-4 év alatt már kb. 12-16 millió ft kamat pluszba.)

Milyen képzés lenne ez egyébként? Amúgy szerintem is nagyon drága!

2012. aug. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg neves (New Yorki egyetem). A 18.000.000 millióban benne van a szállás is. Egyébként meg minek szól bele olyanba, aki nincs tisztába az oktatással? Egy az, hogy nem alapképzésre mennék, mivel azt itthon szerzem meg, majd ezt követően mennék 2 éves MBA képzésre.
2012. aug. 27. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!