Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maximális 20 000Ft/hó lakástak...

Katona Klári kérdése:

Maximális 20 000Ft/hó lakástakarék után nem kaptam az OTP-től kedvezményes hitelt! Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2008-ban kötöttem OTP LTP-t ami most járt le. Ez lakáshitellel kombinált 49 hónapos futamidejű úgynevezett profi 1 csomag volt. Havi 20 000 Ft-ot fizettem be, így a megtakarításom 1 230 000 Ft lett. A meglepetés akkor ért, mikor kiderült, hogy csak 50 000 Ft kedvezményes hitelt vehetek fel, a remélt 1 200 000 Ft-hoz képest. A banki ügyintéző szerint én egy "ilyen" szerződést kötöttem, ezért nem vagyok jogosult kedvezményes hitelre. Ez hogy lehetséges????Az engedményezési szerződésben sehol nem olvastam erre vonatkozó passzust. Segítsetek, mit tehetek?

#OTP Lakástakarék #banki csalók
2012. szept. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
A csomagot nem ismerem, de egy adat hiányzik. Mi a lakástakarékod szerződéses összege?
2012. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az otp-nek nem érdeke egy piaci kamatozású hitelt részben kiváltani egy kedvezményes kamatozású ltp hitelre. Ez csak úgy lenne lehetséges, ha az ltp-del (hitellel együtt) teljesen ki tudnád váltani az épp futó lakáskölcsönöd. De a Te hitelednél nem ez volt a lényeg, hanem az, h a saját megtakarítást törleszd bele a türelmi idő alatt a tőkeszámlára. Ha Fundád lenne akkor se járnál jobban, mert az meg nem menne be másodiknak a jelzálogba.
2012. szept. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
420 000 Ft a szerződéses összeg.
2012. szept. 5. 12:17
 4/5 anonim ***** válasza:
420 000 az nagyon kevés szerződéses összegnek, ha 4 éves futamidőd volt és havi 20 ezret raktál be. Már ez önmagában több, mint 420 ezer. Nem nézted el?
2012. szept. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az engedményezési szerződésben az áll, hogy "xyz számú lakástakarék szerződés szerződéses összege 420 000 Ft."--ebben más érdemleges infó tényleg nincs, vagy én nem látom.

A lakástakarék kiutalás összesítő papíron a szerződéses összegen 1.280.000 Ft van, amiből én megtakarítottam 1.230.000 Ft-ot. Igényelhető lakástakarék lakáskölcsön maximális összege 50 000 Ft. Ez az amit én nem értek!! Ráadásul 1. osztályú adósnak vagyok minősítve, aki most jutalomból felveheti a nagylelkűen felajánlott 50 000 Ft-ot! Hát mi ez, ha nem egy nagy átverés?

2012. szept. 7. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!