Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Behajtóhoz került a jelzálog...

Behajtóhoz került a jelzálog hitel, mi következik?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
végrehajtás: ingóságok lefoglalása, majd ha az ingóságok nem fedezik a költségeket, akkor kilakoltatás, és az ingatlan árverezéses értékesítése.
2012. szept. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem olyan gyors ám ez ahogy az első leírja!


Kezdd el felvenni a kapcsolatot a behajtó céggel, és egyezkedj velük! Sok esetben látok olyat hogy adnak részletfizetésre lehetőséget (persze kérdés mekkora összeget akarnak behajtani), de mindenképp kommunikálj velük!


Ők sem szeretnek "izzadni a munkájuk alatt", ha lehet tárgyalj ki valami alkut!

Az esélye megvan hogy egyezkedj!

2012. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

4 millió Ft körüli összegről van szó, pontosan nem tudom mennyi, mert a sógorom hiteléről van szó


csak szeretnék segíteni Neki, ha van még miben, mert igazából csak a saját felelőtlenségéből jutott ide a dolog, meg lehetett volna oldani másképp, de nem szeretném, hogy elárverezzék a lakást

2012. szept. 21. 12:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem ilyen gyors, de a menete ez. Végrehajtóval egyezkedni nehéz, mert ő gyorsan a pénzéhez akar jutni, erre pedig úgy van lehetősége, ha árverez. Kivéve, ha egy összegben megkapja a követelését, ami nem életszerű, mert ha nem volt pénz törleszteni a hitelt, akkor nyilván nincs 4 millió visszafizetni. Végrehajtótól részletfizetést lehet kérni, de nem fog kapni. Egyezkedni a bankkal lehet, végrehajtóval már nem.

Nem győzik eleget hangsúlyozni, hogy ha nem tudod fizetni a hiteled, egyezkedj a bankkal, velük lehet tárgyalni. Nem szabad hagyni idáig fajulni a helyzetet.

A kilakoltatási végzést meg lehet fellebbezni, sőt, bírótól lehet talán halasztást is kérni ha van vmilyen jó indok (kiskorú gyermek, adós fogyatékossága, munkaképtelensége stb.), azonban így is csak halasztható a dolog. Előbb-utóbb ki fogják tenni.


Van most ez az állami alap, nagyon nem vagyok benn jártas, ami megveszi a bajba jutott hitelesek házát. Meg kellene kérdezni, hogy nem venné-e meg a végrehajtótól. És vissza lehetne bérelni. Lehet, hogy ezzel hülyeséget írtam, ennek nem jártam utána.

2012. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!