Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek jogos a követelés...

Szerintetek jogos a követelés a banktól? Többi lent.

Figyelt kérdés
Az autómat elvitte a bank mert megszűnt a munkaviszonyom és nem tudtam fizetni.Az autót 2005-ben 10 évre "vettem" 2800000ft-ét és ebből a szalon kifizetett 400000ft-ot!Tehát Én 2400000ft hitelt vettem fel!Az autót 6év és 4 hónapig fizettem és most a bank majdnem 2100000ft-ot követel!A végrehajtó azt tanácsolta,hogy még részletre se fizessem ki,mert nem jogos és a bank sem tenné bíróságra az ügyet mert elvesztené!
2012. okt. 3. 10:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Számolj utána hogy a kamatokkal együtt mennyi az adósságod.
2012. okt. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha frank alapú a hitel, akkor az árfolyamváltozással számolva szerintem simán belefér, hogy forintban még ennyi van hátra.
2012. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 tetro ***** válasza:
90%
A végrehajtó ilyet mondott? Jó nagy ökör lehet. A bank követelése szinte biztos hogy jogos a szerződés szerint. Tanulság, pénz nélkül ne vegyél autót. Tanulság2, 10 évre ne vegyél hitelre autót.
2012. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szóval majdnem 7év után még egyszer ki kéne fizetni az autót,szerintem bármennyire is sok a kamat ez nagyon irreális (vagy nem)?!
2012. okt. 3. 11:12
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Frank alapú a hiteled?
2012. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés elővesz, elolvas, értelmez (ha nem megy egyedül akkor segítséget kér hozzá hozzáértőtől) majd ezek alapján rögtön kiderül, hogy jogos-e.


És ha jogos akkor legközelebb az első 3 pontot a papír előírása előtt teszed meg, nem utólag...

2012. okt. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 tetro ***** válasza:
86%
Mennyi volt a havi törlesztőrészleted, mennyi a kamat, és frank alapú-e?
2012. okt. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Elvileg benne van a szerződésben, hogy a bank az árfolyammozgások szerint emelheti (csökkenteni még véletlenül se tenné) a kamatot.

Az viszont nincs benne, hogy a duplájára emelheti a törlesztőrészletet. Ugyanis egyik valuta sem vesztett vagy nyert a gazdasági válságon ilyen sokat.

Egyoldalú szerződésmódosítás bármely fél részéről felhatalmazza a másik felet, hogy éljen a szerződésbontás jogával, ami nem azt jelenti, hogy nem kell már fizetni a hitelt, hanem azt, hogy (ha a bíróság is úgy akarja), jóval alacsonyabb kamatokkal kell fizetni a törlesztést, ami több tízezer ft is lehet.

2012. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Mármint több tízezer ft megtakarítás.

Persze ha nem ft alapú a hitel.

2012. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg kaptál törlesztési ütemezőt, amiben fel van tüntetve, hogy melyik hónapban mennyit kell fizetni, és ebből mennyi a tőkerész és a kamat rész.

Vagy a fizetési bekérőkön ott van, hogy mennyi a tőke és mennyi a kamat.

Azt is tudod, hogy mennyi az induló tartozásod.

Ki tudod számolni, hogy eddig a tőke törlesztésre mennyit fizettél be, és mennyi maradt hátra a tőkéből.

A tőke tartozáshoz hozzájön még az egyszeri díj, aminek a mértékét megtalálod a szerződésben. Ez általában a fennálló tőketartozás 4-5%-a, de van egy minimum összege.

Esetedben számolni kell a késedelmi kamattal, valamint a bank egyéb költségeivel az autó elszállíttatása és tárolása miatt.

Ezeket a banknak részleteznie kell a bekérő levélben, vagy ha nem tette meg, kérésedre részletes elszámolást kell adnia a követelt összegről.

A törlesztéseknél a tőke és a kamat aránya változik: először alacsonyabb tőkét és magasabb kamatot fizetsz, azután egyre nő a tőke és csökken a kamat.

Ha devizás hiteled van, a 2,4 millió felvett összeg, már rögtön emelkedik a felvétel napján (felvételkor vételi, visszafizetéskor eladási árfolyamon számolnak) Ráadásul maga a deviza árfolyam is hatalmasat emelkedett, plusz közben még kamatot is emelhettek.

A végrehajtó hülyeségeket beszél.

A bank összes követelése könnyen elérheti a 2,1 milliót (tekintve a fentieket). Ha nem tudja másként behajtani rajtad a tartozásod, bíróságra viszi az ügyet és akkor ha megnyeri (ami nagyon valószínű), még a per költségeket is ki kell fizetned.

Szedd elő az összes papírod a szerződéstől kezdve a törlesztési és egyéb értesítőkön át a mostani levelükig és számold ki, hogy mennyi a tőke tartozásod, az egyszeri díj és a banki plusz költségek.

Ha nem tudod megcsinálni, kérj a banktól egy részletes elszámolást.

2012. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!