Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ma itt volt a behajtó mit...

Ma itt volt a behajtó mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tartozásom van a Credigen banknál 160.000 forint és sajnos nem tudtam fizetni.Átadták egy behajtócégnek az ügyet és ma itt volt (de én nem voltam itthon mert dolgoztam) mesélték a gyerekeim.De egy fizetésből tartom el a gyerekeimet és nem tudom így fizetni,vagy felkopik az állunk?Szerintetek milyen lehetséges megoldás létezik? Mit tegyek?

2012. okt. 3. 16:16
 1/4 Golan Trevize ***** válasza:

Most már sok mindent nem tudsz tenni.

Viszik, amit érnek.


Gyorsan még eladhatod a TV-t.

TV előfizetést meg mondd le.

2012. okt. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hát sztem biztos elvisznek vmit

ilyen jellegű tartozásnál pontosan nemtom hol van, de az adótartozásnál vannak kikötések:

nem vihetik el pl. az egyetlen db tévét, tehát 1 db-ot mindenképp hagyniuk kell

ugyanígy kell hagyniuk: számítógép, hűtőszekrény, asztal, annyi szék ahányan vagytok, mosógép, bicikli és ilyen, mindennapi élethez szükséges ingósságok, élelmiszert egyáltalán nem visznek el, ruhát csak akkor ha van elég és mást nem találnak, ilyen -viszonylag- kis összegbe természetesen autót és ingatlant sem vihetnek

ha csak olyan ingósságot tudnak vinni ami sokkal többet ér -min 3x annyit- akkor azt pénzzé teszik és, kiegyenlítik a tartozásod és a különbözetet megkapod

ha ingósságból nem tudják behajtani a tartozást, akkor ha tudják a bankszámládról, ha nem akkor a fizetésedből veszik le, kb olyan mint egy banki hitelfelvétel jegybanki alapkamatX2 % kamattal (jelenleg=13%)

adótartozásnál lehet kérni halasztást 30 vagy 60 napot (nem tom pontosan)


remélem vmennyit tudtam segíteni :/

2012. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy mezei behajtócéges behajtó semmit sem vihet el, sőt be sem kell engedd a lakásba. Foglalni csak bírósági végrehajtó jogosult, miután a bíróság kiállította a végrehajtási lapot.


Ezzel a behajtó céggel annyit tehetsz, hogy megpróbálsz részletfizetésben megállapodni velük.

2012. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már akkor jelezned kellett volna a Credigen felé, hogy fizetési nehézségeid lesznek, mikor még nem volt hátralékod, de előre lehetett látni, hogy nem tudsz fizetni szerződés szerint. Javaslom, hogy mielőbb köss megállapodást a behajtó céggel. Nekik is ez az érdekük...
2012. okt. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!