Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp-nél van fix törlesztésü...

Otp-nél van fix törlesztésü lakás hitelünk. Ebbe a hónapba a megszokott majd 4x-ét vonnák le. Vajon mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Mit értesz azon, hogy fix törlesztésű lakáshitel? Ha konkrétan leírod, milyen típusú a lakáshiteled, (milyen devizanemű? LTP-vel kombinált? biztosítással kombinált? normál annuitásos? államilag támogatott?) és mikor vettétek fel a hitelt, akkor talán tudok segíteni.
2012. okt. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
LTP-s hitelünk van.Négy éve vettük fel és minden hónapban fix összeget fizettünk.Havi 21ezret!Most néztem otp-s számlám és majd 80ezret akartak levonni de nem tudtak mivel nincs annyi összeg a számlán.Nem tudom milyen devizanemü,de államilag támogatott szocpollal együtt vettük igénybe!Nagyon kétségbe vagyok esve,egy fillér fizetést nem fogok igy kapni.
2012. okt. 7. 08:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Holnap reggel bemegyek a bankba de addig szét vág az ideg!
2012. okt. 7. 08:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! Simán előfordulhat, hogy hibáztak csak. Én is bankban dolgozok, és ott is emberek vannak, bármikor előfordulhat valamilyen baki. Ez persze nem nyugtat téged, meg jobb lenne, ha nem lennének ilyen problémák, de ne gondolj egyszerre a legrosszabbra.
2012. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha LTP-vel kombinált a hiteled, akkor addig a bankba csak kamatot fizetsz, amíg le nem jár az LTP megtakarítás, tehát a havi 21.000Ft csak kamat, ebben tőketörlesztés még nincs. Mivel azt írod, 4 éve vetted fel a hitelt, nem kizárt, hogy egy 4 éves LTP-t kötöttek a hiteled mellé, ami most épp lejárt, de ezt neked kellene tudnod az LTP szerződésből, hogy hány éves megtakarítást választottál.


Az, hogy szocpol is van a hiteled mellé, még nem jelenti azt, hogy a hiteled is támogatott forint hitel volt.


A kölcsönszerződésedbe bele van írva, hogy Huf alapú hiteled van, vagy CHF, vagy esetleg EUR alapú, érdemes lenne megnézni.


Mivel azt írtad, eddig fix volt a törlesztőd, nem kizárt, hogy HUF alapú a hiteled, ami a jobbik eset, de régebben lehetett olyan deviza alapú hitelt is felvenni, aminek a törlesztőrészletét fixálták egy ideig, de ez egy nagy csapda, mert az árfolyamból adódó különbözet ilyenkor nem vész el, azt később mindenképpen meg kell fizetni.


Azt tanácsolom, vedd elő a kölcsönszerződésedet és nézd meg, hány éves az LTP szerződésed, milyen devizanemű és milyen futamidejű a hiteled?

2012. okt. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ezekre a hitelekre gondoltam, amikor azt írtam, hogy csapda.


Akik fix alacsony törlesztőt választottak és az árfolyam emelkedés most zúdul a nyakukba, azok sajnos nagyon rosszul jártak.

2012. okt. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt nézd meg devizahitel-e. Ha lejárt az Ltp, s deviza, akkor elképzelhető, hogy ennyi az új törlesztő.
2012. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos most nem tudom megnézni!De 5 éves fix periódusba vagyunk.Öt évenként változik.
2012. okt. 7. 18:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Az is sokat számít, hogy milyen hosszú futamidőre vettétek fel a hitelt és mennyit?
2012. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi újság? Mit mondott a bank?
2012. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!