Létezik olyan ember aki kifizetne más ember tartozásait?

Figyelt kérdés
2009. aug. 9. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Én pld. a testvéremét fizettem ki. Nem volt kis összeg, millió feletti. De akkor megtehettem, és sosem kérném tőle vissza. Miért?
2009. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Létezik olyan ember, ezt hívják kezesnek.

A kezes általában valamilyen hozzátartozója az adósnak, vagy a cégének egy másik tulajdonosa, és akkor fizet, ha az adós fizetésképtlelen. Van még olyan jogi kifejezés, hogy adóstárs, ő kb ugyan azt a funkciót látja el egy banki ügyletben, mint a kezes.

2009. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, persze : az amerikai nagybácsikád!


--------------------


Persze, van a hitelfelvételnél "kezes", és neki KELL fizetni a törlesztést, ha az adós fizetésképtelen lett, de nem hiszem, hogy aki szívességből elvállalja a barátja vagy a testvére hitelfelvételénél a kezességet, az tapsol örömében, mikor kiderül, hogy az ő nyakába lett varrva a tartozás!


Az "adóstárs" sok esetben a házastárs is lehet : ő sem hiszem, hogy nagyon tapsol, amikor a párja becsődöl és az ő nyakába lesz varrva a tartozás...


Sokszor a szülők kénytelenek a tartozásokat kifizetni, ha a gyerekük valamiért becsődöl, de ők sem szoktak tapsolni örömükben...


Jobb lenne, ha mindenki saját maga vállalná a felelősséget és csak annyi kölcsönt vegyen fel, amit biztosan ő maga képes visszafizetni és nem arra számít, hogy majd más fizet helyette! :-[

2009. aug. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Családtagnak talán,idegennek semmiképp,ha erre próbáltál célozni.Nincs olyan ember,aki idegennek fizetné ki a tartozását,hacsak nem multimilliomos,és elszánt segítő lélek,aki a tv-ben meglátja más baját.

Ha gazdag lennék,a családom tartozásait szó nélkül kifizetném,hogy nem kérném soha vissza.Bárcsak megtehetném.

2009. aug. 10. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha felveszel egy hitelt, és van közeli hozzátartozód, aki rendelkezik jövedelemmel, és nagykorú, akkor kötelező bevonni a banki ügyletbe adóstársként. Legalábbis a legtöbb pénzintézet ezt a feltételt szabja. Még akkor is ha csak élettársi közösségben éltek. Egyébként meg a vállalati hiteleknél a kezes funkcióját is el KELL látnia valakinek, különben nem kapod meg a hitelt. Ennyi..... Viszont ha egyedüli tulaj vagy, akkor te mint természetes személy, lehetsz a kezese a cégednek, mint jogi személy. Én hitelügyintéző vagyok szóval nem kell itt az okoskodás.
2010. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!