Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 1/3ad tulajdonrésszel milyen...

1/3ad tulajdonrésszel milyen hitelt tudok igényelni?

Figyelt kérdés
Egy családi ház 1/3ada az én tulajdonomban áll.Erre a részre vehetek-e fel hitelt?Természetesen a másik 2 résztulajdonos beleegyezésével? Milyen lehetőségeim vannak?

2012. okt. 26. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Résztulajdont nem lehet terhelni jelzáloggal, ilyen esetben az egész ingatlan lesz a fedezet. A többi tulajdonos ebben az esetben zálogkötelezetté válik, ami azt jelenti, hogy ha Te nem fizeted a hitelt, viheti a bank az egész házat.


A családi ház teljes értékének 50-70%-át is megkaphatod így hitelbe, ha hitelképes vagy ekkora összegre.

2012. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából ezt a részt a családi házból örököltem,arra lennék kíváncsi,hogy mivel életvitelszerűen nem én lakok benne,hogy tudnék valahogy mégis hozzájutni a részemhez anélkül,hogy a ház eladásra kerülne?
2012. okt. 26. 22:51
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagy hogyan fordíthatnám ezt esetleg hasznomra?
2012. okt. 26. 22:52
 4/12 anonim ***** válasza:
Beszéld meg azzal a testvéreddel, aki ott lakik hogy vegye meg a részedet. Ha erre nem hajlandó, akkor sajnos csak bírósági úton kérheted a közös tulajdon megszüntetését, ami nagyon költséges és csak nagy veszteséggel (anyagi és emberi) lehet elárvereztetni a házat.
2012. okt. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az ott lakó testvérem még kiskorú,az édesanyja pedig nincs abban az anyagi helyzetben sajnos,hogy ez kivitelezhető legyen.Bírósági ügyet meg nem szeretnék belőle,mert jó kapcsolatot ápolunk. Azt gondoltam van valami békés,nyugis útja is annak,hogy a részemből előnyt kovácsolhassak(akár banki hitel vagy bármi más)anyagi szempontból.De akkor ezek szerint nincs :/ Azért köszönöm a választ ! :)
2012. okt. 27. 08:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Békés út pl az, hogy a benne lakó megveszi a részedet és részletekben fizeti ki neked az árát, vagy amikor már olyan anyagi helyzetben lesz, vesz fel a résztulajdon kivásárlásához jelzáloghitelt és abból fizet ki téged.


Elkezdhet a benne lakó egy lakáselőtakarékosságot is, amivel szintén ki tud majd téged fizetni.


(Nem igazán értem, mit gondoltál a hitelfelvétellel. Azt ki fizette volna vissza a banknak?)

2012. okt. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát mivel én venném fel,gondoltam egyértelmű,hogy én. De igazából nem tudom,én nem nagyon vagyok ebben otthon,ezért kértem itt segítséget. :)
2012. okt. 27. 08:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Marha jó lehet a kapcsolatotok.

Irigylem az olyan testvért, aki hitelt akar felvenni arra a házra, ahol a kiskorú testvére lakik, majd "előnyt kovácsolna" a helyzetből...

2012. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha logikusan végiggondolod, amit kitaláltál, rá kell ébredned, hogy ez minden, csak nem "előny".


Felvennél egy hitelt egy házra, amit kamatostól vissza kell fizetni a banknak, hosszútávon akár a többszörösét is. Ebben gyakorlatilag mi a jó neked?

2012. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy esze ágában sem volt visszafizetni a hitelt.


Gondolta felveszi a suskát aztán majd a bank viszi a házat, ezzel gyk ő hozzájutott a "részéhez". Az, hogy ezzel a saját testvérét - aki ráadásul csak egy gyerek - utcára küldi nem számít...

2012. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!