Mumof2angels kérdése:

Szocpollal kapcsolatban kérdezném hozzáértő embertől:ha hitelintézet által árverezett házat veszek, lehet rá igényelni a szocpolt 3 gyerek után?

Figyelt kérdés

#ingatlan #szocpol 2012
2012. okt. 14. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szocpolt csak új építésű lakóingatlanra igényelhetsz.
2012. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem de akkor ez itt mit jelent?

Új lakásnak az számít, mely

- az a lakás, amelyet jogi személy, jogi személyiség nélküli társaság vagy egyéni vállalkozó természetes személy részére való értékesítés céljára épít, vagy építtet, és amelyet első ízben természetes személy részére értékesítenek, vagy amelyet másodízben értékesítenek természetes személy részére, feltéve, hogy a második eladó hitelintézet vagy ingatlan-forgalmazással üzletszerűen foglalkozó jogi személy, jogi személyiség nélküli társaság vagy egyéni vállalkozó.

Én ezt úgy értelmeztem,hogy akár bank által elárverezett ingatlan is lehet ...vagy akkor mit takar ez a megfogalmazás?

köszi

2012. okt. 14. 21:33
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


innen az infó

2012. okt. 14. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez a megfogalmazás nem az árverezett lakásokra vonatkozik.
2012. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 14. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!