Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A K&H-nál mennyi pénzt lehet...

A K&H-nál mennyi pénzt lehet egyszerre felvenni? Ha egy komolyabb összeget akarok felvenni, akkor azt kell jeleznem előre?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy sokba kerüljön, akkor érdemes.

Amúgy 2.000.000 Ft az a határ, amit előzetes bejelentés nélkül ki fognak fizetni mindenféle költség felszámítása nélkül.

De ha zárás körüli időpontban mész, akkor akár 20.000.000 Ft-ot is kifizetnek neked, költségek nélkül.


Azonban, ha a bankban nincs annyi pénz (és 2 millió forint fölött van), mint amennyit te fel akarsz venni, de mégis igényt tartasz a pénzedre, akkor a pénzszállítás nem kevés költségét meg kell fizetned.


Amúgy, ha csak pár millió forint kell, én bankkártyával venném le olyan ATM-ből, amely ad 20e Ft-ost és egy tranzakcióval ki tud adni 40-50 bankjegyet (általában az OTP-s automaták ilyenek).

2009. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2millió forint fölött ne vegyél fel pénzt, ha nem tudod igazolni a származását. 2M ft fölötti tranzakciókat a bankoknak köteles jelenteniük az apeh felé.
2009. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Komolyan van ilyen, hogy plusz pénzt kérnek el azért, mert nem szóltál oda?


Nekem OTP-s tapasztalatom van, ott ilyen módon korrektek voltak, megmondták, hogy melyik - közeli - fiókba menjek inkább, mert ott van annyi "raktáron", vagy jöjjek vissza 1 óra múlva, addigra idehozzák. Én - lustaságból - a másodikat választottam, és semmi plusz költsége nem volt.

2009. aug. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tavaly 1,2MFt-ot vettem föl. Kifizették rögtön készpénzben.

Az első válaszoló nem tudom hogy honnan veszi az információit, de a legtöbb banknál kell fizetni a készpénz felvételre bizonyos százalékot. HA jól tudom újabban maximálva van 5000Ft körüli összegben a K&H-nál. Tőlem tavaly az 1,2M-ért még kb. 10000Ft-ot rögtön lenyúltak készpénzfelvételi díj címen.

2009. szept. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De jó nektek hogy milliókkal dobáloztok...:D
2009. szept. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hidd el én sem veszek fel minden nap ennyi pénzt. 5 év alatt az egyetemi ösztöndíjamat gyűjtögettem össze ezen a számlán.
2009. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!