Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e Fundamentát kötni...

Érdemes-e Fundamentát kötni ha a legrövidebb megtakarítási időszaknál hamarabb aktuális egy költözés?

Figyelt kérdés

Ha 4 év múlva lenne aktuális, akkor most el tudnám kezdeni 20 ezer forintos megtakarítás mellett és ha jól értem, akkor a lejáratkor felvehetnék hozzá még hitelt, így lehetne a szerződéses összeg akár 6,4 millió forint is.


Viszont nekünk biztos, hogy 2 és fél év múlva kellene új lakást vásárolnunk. Van valami megoldás erre? Hogyan működik az áthidaló kölcsön és mennyi annak a kamata? Akkor azt 2 évig kellene pluszban fizetni?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tanácsot adna, aki jártas az ilyen ügyekben.

Most elég tartható lenne 2 évig 20e ft-ot félretenni majd 2 évig nagyobb összeget (20e + áthidaló kölcsön), majd a fundamentát fizetni.



2012. nov. 6. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen érdemes, akár mindkettőtöknek lakástakarékot kötnie. Amíg nem vásárolod meg a lakást, addig is gyűlik a megtakarításotok állami támogatással. Az OTP Lakástakaréknál ráadásul most számlanyitási díjat sem kell fizetnetek (ez egy szerződésnél is módozattól függően minimum 24.000.-Ft!!!), ha pedig szükségetek lesz a lakásvásárláshoz, a lakástakarék fedezetével hitelhez juthatsz az OTP Banknál. Jelenleg 10-11%körül van a kamat, ez természetesen két és fél év múlva más lesz. Konkrét információt, pontos tájékoztatót, jelenlegi kamatokkal érvényes számításokat tudok küldeni, ha bővebben érdekel. Üzletkötőként dolgozom, természetesen díjmentesen.
2012. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kapo1588 ***** válasza:
én úgy tudom hogy áthidaló kölcsön csak a fundamentánál van nem? ha tudod h két év múlva kell akkor ott érdemes kötnöd
2012. nov. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy 2 és fél év múlva biztosan kellesz a kölcsön, akkor mindenképpen a Fundamentánál köss, mert az OTP-nél nincs áthidaló kölcsön. Lehet most ott nincs számlanyitási díj, de azt meg ilyen-olyan indokkal úgyis bevasalják rajtad (számtalanszor előfordult már). A másik, hogy a Fundamenta garantálja számodra a szerződés sérthetetlenségét (egyoldalúan nem változtathatja), az OTP-nél meg amint felvetted a kölcsönt, egyből "gazdasági válság" címszó alatt szerződésmódosításra kerülhet a sor, akár évente két alkalommal is (sajnos szintén negatív tapasztalat). Nem sok okot látok arra, hogy az OTP-hez menj megtakarítást indítani, de a Te életed, a hiteled lesz, ezért döntsd el Te.

Ha azonban a Fundamentánál maradsz, akkor én 2x20 ezres megtakarítást ajánlanék, annak az SZÖ-je 2x3,2 MFt, azaz 6,4 MFt. Neked meg ha jól vettem le annyira van szükséged. Így kb másfél évig kellene fizetned a megtakarítást + az áthidaló kölcsön 7,5%-os kamatát (ez addig változhat még). Utána pedig 56 hó-ig a lakáskölcsönt, ami 3,9%-os kamatlábbal számolva.

2012. nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. Mindenképpen a Fundamenta látszik jobbnak. Van arra lehetőség, hogy a férjemmel mindketten kössünk egy-egy 20ezer forintosat?

Még nem vagyok jártas a hitelkondíciókban, de jól gondolom, hogy ha ez így megoldható, akkor jobban járok, mintha 2 és fél évig elteszem, lekötöm ezt a 40 ezer forintot és amikor aktuális a költözés akkor vennék fel hitelt?

2012. nov. 7. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól látod, tényleg a Fundamenta a jobb. Természetesen van lehetőséged arra, hogy te is és a férjed is egy-egy havi 20 ezer Ft-os havi megtakarítású számlát nyissatok. Amennyiben neked, vagy az ismeretségi körödnek nincs Fundamentás ismerőse, a honlapon egy űrlap kitöltésével van lehetőséged személyi bankárt kérni.
2012. nov. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez még most is így van,hogy a Fundánál 4 évnél is hamarabb lehet kérni ilyen előhitelt és az OTP-nél nem? Köszi!
2014. jan. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!