Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Behajtó cégnek muszáj kifizetn...

Behajtó cégnek muszáj kifizetni az adminisztrációs költséget?

Figyelt kérdés
Telefonszámla tartozásunk van, egy behajtó cégtől jött a levél és 12 ooo Ft adminisztrációs költséget számoltak fel. Ez a fele(!) az eredeti tartozásunknak. Most már nem lehet közvetlenül a szolgáltatónak fizetni, hogy elkerüljük ezt a nem kevés adminisztrációs díjat?
2009. febr. 20. 22:43
 1/3 anonim válasza:
96%
Szia! Fele- nem fele, a szerződésben le van írva, hogy behajtó céghez kerül a számlatartozásod ha nem fizeted. Olvasd el. Az adminisztrációs díjat ki kell fizetned sajnos. Ez melyik cég?
2009. febr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Intrum Justitia a cég neve. A tőketartozás rendben van, azzal valóban tartozunk. Csak ez a 12000 ft adminisztrációs díj kicsit sok szerintem, mivel így a tartozásunk 24700-ról 36700-ra növekedett.
2009. febr. 21. 10:49
 3/3 anonim válasza:
Szia, ezt Te döntöd el. Csak tanácsként én 1 alkalommal sem fizettem ki az admin költséget. Eddig 3 alkalommal kellett ilyet fizetnem az anyosom helyett. Soha nem reklamáltak. Ezek a cégek, a tatrozást jóval olcsóbban veszik meg,már eleve azon nyernek. De döntsd el, vagy e ilyen bátor. egyébként nem érné meg nekik bíroságra vinni az ügyet, már az egéc hercehurca költsége nagyobb lenne, mint az admin bevételük.
2009. febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!